Nadchodzi kolejna fala represji. Niemieckie media: Wykluczenie nieszprycowanych tańsze niż lockdown

– Naukowcy obliczyli, że kolejny lockdown kosztowałby niemiecką gospodarkę miliardy euro. Koszty te można zredukować, jeśli zamiast wprowadzać lockdownu wykluczy się nieszczepionych – podaje polskojęzyczna wersja „Deutsche Welle”.

Niemiecka gazeta słusznie zauważa, że rządowe represje wobec społeczeństwa powodują ogromne straty. Jednak zamiast wyciągnąć oczywisty wniosek, posiłkując się opiniami lekarzy, aby żyć normalnie i nie siać paniki, DW podaje, że taniej będzie „wykluczyć nieszczepionych”, tj. niebiorących udziału w eksperymencie medycznym.

Portal gazety powołuje się na wyniki analizy Instytutu Badań Gospodarczych im. Leibniza (RWI). – Naukowcy z RWI obliczyli, jak duże byłyby szkody wynikające z różnych częściowych lockdownów w tym obszarze, gdyby zostały one wprowadzone w czwartym kwartale 2021 roku i obowiązywały jeszcze przez cały pierwszy kwartał 2022 roku. Zgodnie z tym szkody w przypadku lockdownu dotyczącego wszystkich mieszkańców Niemiec, wyniosłyby 52 mld euro. Produkt krajowy brutto (PKB) zmniejszyłby się w 2022 roku o 0,6 punktu procentowego. Wartością porównawczą jest scenariusz bez lockdownu, w którym firmy zyskują dzięki ponadprzeciętnemu popytowi, ponieważ mieszkańcy nadrabiają zaległości w koncertach czy podróżach – czytamy.

W przypadku prześladowania tylko osób niezaszprycowanych,”wartość dodana byłaby niższa o 13 mld euro”.

– Przy założeniu jednak, że obecne tempo szczepień pozostanie utrzymane, a siła nabywcza osób zaszczepionych i nieszczepionych jest taka sama, PKB byłby niższy o 0,15 punktu procentowego – napisano.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

4 komentarze do “Nadchodzi kolejna fala represji. Niemieckie media: Wykluczenie nieszprycowanych tańsze niż lockdown

 • 13 września 2021 o 22:48
  Permalink

  Szwaby jak zwykle w awangardzie wszelkich patologii. Ten naród jest przeklęty.

  Odpowiedz
 • 14 września 2021 o 09:35
  Permalink

  Zapłaccie mi reparacje niemieckie bydlaki, a oleje pracę dla IV Rzeszy!!!

  Odpowiedz
 • 14 września 2021 o 09:43
  Permalink

  Dla „narodów wybranych” od wieków było jasne że trzeba niewolników czyli gojów trzymać w niewoli i nigdy nie pozwolić żeby byli wolnymi a do tego mają co róż nowe sposoby by móc dalej pasoŻydować na innych nacjach jak na żywicielu bo wiadomo że najlepszym systemem jest niewolnictwo…..hahahahaaha

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net