18 maja 2024
Gospodarka i prawo

Najbogatszy Polak i twórca sieci Dino. Nikt nie zna jego poglądów ani nawet nie wie, jak wygląda

Założyciel sieci Dino Tomasz Biernacki według „Wprostu” był najbogatszym Polakiem w ubiegłym roku. Przez ostatnie dekady miliarder nie udzielił żadnego wywiadu, nie ma nawet firmowego maila. Nie wiadomo również, jak wygląda ani jakie ma poglądy.

Pod koniec stycznia giełdowa wycena sieci Dino wyniosła ponad 38 mld zł. Ponad 51 proc. udziałów spółki znajduje się w rękach jej założyciela, którym jest Tomasz Biernacki.

– Osoba, która przez ostatnie dekady nie udzieliła ani jednego wywiadu. W sieci nie znajdziemy też ani jednego jego zdjęcia. Nie wiadomo, jak wygląda, nic nie wiemy również na temat poglądów miliardera. A szkoda. Bo Dino to przykład jednego z największych rodzimych sukcesów biznesowych ostatnich lat – podaje money.pl.

Według „Wprost”, Biernacki znalazł się na podium najbogatszych Polaków ubiegłego roku. W zestawieniu „Forbes” zaś zajął trzecie miejsce. Majątek Biernackiego wyceniony jest na ponad 19 mld zł. Natomiast sieć Dino posiada 2156 sklepów w całej Polsce.

– To człowiek, który przez lata wypracował swoje przyzwyczajenia, aby zminimalizować możliwość podsłuchów i zmaksymalizować poczucie prywatności – powiedział money.pl jeden z bliskich współpracowników Biernackiego.

Dodał, że używa starego modelu telefonu komórkowego.

– Smartfony? Nie ma szans. To według niego mokry sen esbeków. Ludzie sami się oznaczają, z kim są i dlaczego. Google zresztą wie, gdzie jesteśmy, a zabezpieczenia rozmów są żadne – dodaje.

Inny współpracownik powiedział natomiast, że w rzeczywistości Dino kontroluje sam Biernacki. Natomiast trzyosobowy zarząd istnieje, bo „jakiś zarząd musi być”.

– Jest szefem rady nadzorczej, ale to on prezesuje. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dlatego też woli spotkania w cztery oczy bądź tradycyjną formę komunikacji. Zabrzmi to może śmiesznie, ale ludzie piszą mu listy. Po prostu. On je zresztą czyta. Maila zbudowanego na zasadzie imienia i nazwiska, jak inni pracownicy w Dino, nie ma założonego, a telefon do niego ma tylko krąg najbliższych, zaufanych osób – mówi informator portalu.

– Gdy wchodzimy do jego gabinetu, zawsze każe nam zostawić urządzenia elektroniczne. Podczas spotkań nie może być nawet cienia podejrzenia, że ktoś coś nagrywa lub ktoś go podsłucha, wykorzystując do tego smartfona – powiedział wieloletni pracownik Dino w Krotoszynie.

O Tomaszu Biernackim w sieci można znaleźć tylko dwie informacje. Pierwsza to wypadek ferrari w 2008 roku, którym – jak ustalono dopiero w 2017 roku – jechał właśnie Biernacki.

Drugi przypadek miał dotyczyć jachtu miliardera.

– Kilka lat temu po firmie poszła fama, że jacht szefa również został uszkodzony. Miał on wtedy jakiś problem z ubezpieczeniem i strasznie się wściekł. Musiał tego wszystkiego wysłuchiwać Michał (Michał Krauze, dyrektor finansowy Dino – przyp.red.). A Michał to dobra dusza i świetny człowiek. Niestety, kiedy prezes ma humory, potrafi zrobić się nieprzyjemnie – cytuje pracownika z bliskiego otoczenia prezesa portal money.pl.

Jako najmocniejszy atut sieci Dino, pracownicy wskazują na posiadanie działek.

– My przede wszystkim posiadamy działki, na których powstają markety Dino. Inaczej niż u konkurencji to nasza ziemia i jej nie podnajmujemy. Majątek prezesa rośnie wraz z wyceną ziemi. To taki nowoczesny latyfundysta – powiedział informator portalu.

money.pl

Sklep sieci Dino/fot. ilustracyjne/fot. Kamil Kulawik/CC BY-SA 4.0/Wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net