Najnaiwniejsi wierzą, że podatek cukrowy jest dla zdrowia. Obejmuje m.in. miód

Tzw. podatek cukrowy obejmie nie tylko napoje słodzące, ale też miody oraz alkohole z dodatkiem miodu. Podwyżki będą w większości obowiązywać od nowego roku.

Od 1 stycznia na słodzone napoje nałożona zostanie dodatkowa opłata, którą pokrywać będzie klient. Stała będzie wynosiła 10 gr za litr napoju z dodatkiem cukru lub substancji słodzącej. Zmienna 5 gr za litr zaś zapłaci producent – choć oczywiście ostatecznie przerzucone zostanie to na klienta – za każdy gram cukru powyżej limitu 5 gram w 100 ml.

– Nowelizacja ustawy dot. promocji prozdrowotnych wyborów konsumentów przewiduje nałożenie tzw. opłaty cukrowej na napoje. Dlatego napoje z dodatkiem miodu zostaną objęte tzw. podatkiem cukrowym, ale sam miód nie – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Podrożeją także piwa smakowe z dodatkiem miodu dodanego po fermentacji.

Oprócz napojów z cukrem i słodzikami, podrożeją też napoje z substancją aktywną, np. z kofeiną i tauryną – także 10 gr za litr.

businessinsider.com.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Najnaiwniejsi wierzą, że podatek cukrowy jest dla zdrowia. Obejmuje m.in. miód

  • 16 września 2020 o 10:08
    Permalink

    Jakieś chore przepisy! Jak można miód stawiać na równi z cukrem!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.