Niemcy chcą znieść sankcje wobec Rosji

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Niemcom zależy, by sankcje, którymi obarczono Rosję w związku z sytuacją na Ukrainie, były systematycznie znoszone. Restrykcje wobec Rosji mocno odbijają się na niemieckiej gospodarce.

W latach 2013-2015 obroty handlowe krajów unijnych z Rosją spadły o 35 proc., co daje sumę 120 mld euro. Niemiecki eksport do Rosji zmalał aż o 40 proc. Stąd apel Komisji Wschodniej Niemieckiej Gospodarki, zrzeszenia handlowców zajmujących się rynkami wschodnioeuropejskimi, o stopniowe zmniejszanie sankcji. – Zgodnie z propozycją szefa MSZ Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, powinniśmy zaproponować znoszenie sankcji nie dopiero na końcu procesu z Mińska, lecz równolegle do istotnych postępów w realizacji tych porozumień – zadeklarował przewodniczący komisji, Wolfgang Buechele.

– Byłoby dobrze, gdyby ten pomysł zyskał teraz poparcie większości w Brukseli i gdyby dzięki temu możliwe stało się rozpoczęcie wychodzenia z sankcji – dodaje Buechele. Wskazuje, że choćby symboliczny gest na początek byłby dobrym posunięciem. Jako przykład wskazał zniesienie restrykcji wizowych wobec rosyjskich polityków i handlowców.

MGOT/polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net