Niesamowite! Niemieckie media dostrzegają, że Moskwa „mogła mieć udział” we wspieraniu klimatystów

Na portalu onet.pl znalazł się przedruk tekstu z „Die Welt”, w którym autor „odkrywa”, że Moskwa mogła wspierać tzw. ekologów w blokowaniu i utrudnianiu wydobywania surowców przez Zachód. – Próby samodzielnego wydobycia gazu ziemnego często kończyły się niepowodzeniem z powodu protestów obrońców klimatu. Dowody wskazują, że Moskwa mogła mieć w tym swój udział – pisze Axel Bojanowski.

– Interesy zachodnich obrońców klimatu i rosyjskiego dyktatora Władimira Putina spotykają się, choć z bardzo różnych powodów: ich wspólnym celem jest zahamowanie promocji paliw kopalnych w krajach zachodnich. Dla aktywistów jest to etap na drodze do społeczeństwa przemysłowego wolnego od CO2; dla Putina, którego kraj czerpie ogromne zyski z międzynarodowego biznesu naftowo-gazowego, jest to ważny atut – czytamy.

Co ciekawe, według autora „od lat pojawiają się sygnały, że Moskwa wspiera aktywistów w USA i Europie w walce z paliwami kopalnymi, aby móc lepiej sprzedawać rosyjski gaz i ropę”. Rzec należy, że są to nie tyle sygnały, co powszechna wiedza.

– Wiele organizacji pozarządowych ma na Zachodzie specjalne prawa: UE i ONZ przyznają organizacjom ekologicznym rozległą pozycję prawną i prawa do informacji. Niemcy przyznają wielu organizacjom uprzywilejowany podatkowo status non profit. Z reguły organizacje pozarządowe nie muszą ujawniać, skąd biorą pieniądze – przyznaje niemiecki autor.

Przytacza również analizę na zlecenie unijnego parlamentu z 2016 roku na temat finansowania organizacji pozarządowych. Jak podkreślono w raporcie, „analiza ujawniła złożoną sieć powiązanych ze sobą organizacji pozarządowych, połączonych członkostwem w licznych nakładających się sieciach, które realizują wiele różnych celów”.

– Często trudno jest określić, która organizacja w sieci jest zaangażowana w jakie działania lub w jaki sposób przepływają między nimi dotacje w odniesieniu do tych działań – zaznaczono. Przytoczono też opinię naukowców, według których istnieje „oczywista luka między deklarowanym zaangażowaniem organizacji pozarządowych w odpowiedzialność i przejrzystość a faktyczną praktyką”.

– Ci, którzy domagają się wglądu w finansowanie organizacji pozarządowych, muszą zatem polegać na kluczowych świadkach. Rosyjski rząd przekazał 82 mln euro europejskim stowarzyszeniom ochrony klimatu, których celem jest zapobieganie produkcji gazu ziemnego w Europie – powiedział informator naukowcom z Martens Center for European Studies cytowany w przedruku na „Onecie”. W obliczu tych kilku informacji widać, że zależność „zielonych” od Moskwy określona mianem „sygnałów” jest ogromnym niedomówieniem.

Pełen tekst można przeczytać na stronie „Onetu”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Niesamowite! Niemieckie media dostrzegają, że Moskwa „mogła mieć udział” we wspieraniu klimatystów

  • 31 marca 2022 o 09:22
    Permalink

    No, no. Teraz to juz pluja na Rosje bez ograniczen. Dyspozycyjne prostytutki dziennikarskie, nie raz klamaly i beda klamac. Najgorzej ,ze polskie prostytuki medialne rowniez czynia to samo TVN ,Polsat i TVP. Oglupianie polskiego narodu trwa. Tylko, czy Polacy, z tego scieku …ownianych informacji nie zatruja swojego umyslu?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net