Nord Stream 2 przepadł? „11 mld USD poszło na marne”

Wysoki rangą przedstawiciel USA poinformował, że po konsultacjach z Niemcami zadecydowano, że „gazociąg Nord Stream 2 nie zostanie uruchomiony”. Dodał również, że w razie „dalszej agresji Rosji na Ukrainę” żadna rosyjska instytucja finansowa nie będzie bezpieczna. Możliwe jest także odcięcie Rosji od systemu SWIFT.

– Po nocnych konsultacjach z Niemcami (uzgodniliśmy, że – przyp. red.) rosyjski gazociąg Nord Stream 2 nie rozpocznie pracy. To warta 11 miliardów dolarów inwestycja, (…) która teraz pójdzie na marne – przekazał przedstawiciel amerykańskie administracji podczas konferencji prasowej.

Przekonywał też, że choć pierwsze sankcje USA dotknęły jedynie dwa rosyjskie banki, to w razie „dalszej inwazji na Ukrainę” żadna rosyjska instytucja finansowa nie będzie bezpieczna.

Amerykańskie sankcje personalne objęły m.in. szefa FSB Aleksandra Brotnikowa i jego syna oraz byłego premiera Siergieja Kirijenko i jego syna.

Wcześniej kanclerz Niemiec Olaf Scholz mówił o „wstrzymaniu certyfikacji Nord Stream 2”. Wywołało to falę spekulacji o możliwym tymczasowym zawieszeniu. Czy rzeczywiście Niemcy nie wznowią wkrótce procesu – dowiemy się za jakiś czas. Jednak ta sytuacja wydaje się być rzeczywiście korzystna dla państwa polskiego.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net