„Zielona transformacja” Morawieckiego i uniokratów w praktyce? Szpital dostał wyliczenie za gaz. Wzrost rachunku o ponad 300 proc.

Szpital Powiatowy w Bochni otrzymał od dostawcy gazu rachunek ponad 300 proc. większy, niż w zeszłym roku. Zamiast około 600 tys. zł, szpital musi zapłacić około 2 mln zł. Lokalny portal podaje kilka innych przykładów, gdzie publiczne placówki stają przed widmem utraty płynności finansowej.

Szpital Powiatowy w Bochni gaz pobiera od PGNiG. Wykorzystywany jest głównie do ogrzewania pomieszczeń. – Z ok. 600 tys. zł, bo tyle do tej pory płaciliśmy w skali roku, wycena na 2022 rok przyszła na ok. 2,5 mln zł. Musimy unieważnić to postępowanie i będziemy szukać innych rozwiązań – powiedział portalowi bochnianin.pl wicedyrektor szpitala Jarosław Gucwa.

Wcześniej na dachu szpitala zamontowano panele solarne, czym obniżono trochę koszty ogrzewania wody. Mimo tego władze szpitala ostrzegają, że placówce grozi niewypłacalność. – Jeśli będziemy musieli tyle płacić za gaz to grozi nam to załamaniem płynności finansowej – dodał Gucwa.

Portal bochnianin.pl zaznacza, że problem jest znacznie szerszy i dotyczy również innych publicznych instytucji. – W Urzędzie Pracy w styczniu bieżącego roku za kWh płaciliśmy 16,91 groszy brutto, a w październiku ta cena wzrosła do 46,98 groszy brutto, mówimy tutaj o wzroście o 177 proc. W przypadku Domu Dziecka to wzrost o 217 proc. Dom Pomocy Społecznej, który wykorzystuje gaz tylko w kuchni, zanotował wzrost cen o 282 proc. – powiedział Adam Korta, bocheński starosta.

Podobnych dramatów można spodziewać się w znacznej części kraju. Wszystko to z powodu ulegania Unii Europejskiej i jej „zielonej” ideologii, służącej do wyciągania ogromnych kwot pieniędzy od podległych społeczeństw.

bochnianin.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net