Nowy Wał Morawieckiego wprowadzi podatek katastralny

W tzw. polskim ładzie, zwanym też „Ładem Morawieckiego” czy też „Nowym Wałem Morawieckiego” znajduje się podatek katastralny. Miałby objąć właścicieli więcej, niż jednej nieruchomości. W pomysłach znalazł się też haracz od pustostanów.

Biorąc pod uwagę szalejącą inflację, oraz utrzymującą się i również rosnącą drożyznę na rynku mieszkań, można obawiać się, że pomysł wprowadzenia podatku katastralnego będzie ciepło przyjęty przez społeczeństwo, co będzie kolejnym etapem demoralizacji narodu. Będzie to akceptacja faktu, że jeśli ktoś coś posiada, to jest „zły” i powinien zostać „ukarany”.

Marcin Horała, wiceminister infrastruktury w rozmowie z Radiem ZET mówił, że podatek katastralny nie będzie wprowadzony. Określił go mianem „niesprawiedliwej społecznie” daniny. Fatalna opozycja natomiast nawoływała do jego wprowadzenia.

Jak się okazało, temat wrócił. Ministerstwo Rozwoju i Technologii potwierdziło, że jest rozważany podatek katastralny. Miałby jednak – na razie – objąć tylko właścicieli więcej, niż jednego mieszkania lub domu. Wprowadzony miałby zostać także haracz – nazwany „podatkiem” – od pustostanów. W ten sposób państwo „karałoby” osoby, które posiadają lokal, w którym nikt nie mieszka. Dla państwa jest najwyraźniej złem traktowanie mieszkania jako lokaty kapitału.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców stwierdził, że rząd chce po prostu znaleźć kolejne pieniądze u obywateli.

– Lokale mające być w posiadaniu inwestora dłuższy czas są przeznaczane na wynajem. Mieszkania te trafią do odbiorców końcowych bez względu na to, czy za pośrednictwem dewelopera, czy funduszu. Przy czym podkreślić należy, że jest to jedynie jedna z form działania funduszy, gdyż mieszkania nabywane przez nie są również przeznaczane do wynajęcia. (…) Następny z pomysłów Ministerstwa, to podatek katastralny od drugiego bądź trzeciego mieszkania ocenić należy jako kolejny cios w klasę średnią, a także tych, którzy z przyczyn życiowych (np. spadek) weszli w posiadanie więcej, niż jednego mieszkania – poinformowała organizacja.

Nie wiadomo obecnie, ile wynosiłby podatek katastralny. Ustalenie stawki na poziomie 1 proc. wartości oznaczałoby, że właściciel będzie rocznie rabowany na kilka tysięcy złotych.

radiozet.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net