Obajtek: Orlen nie ma nadmiarowych zysków

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek przekonywał dziś, że „Orlen nie ma nadmiarowych zysków”. Wypowiedź padła w kontekście zapowiedzi haraczu formalnie nazywanego „podatkiem od nadmiarowych zysków”.

– Uważam, że firmy, które mają nadmiarowe zyski i korzystają na wojnie w Ukrainie, powinny być opodatkowane, ale Orlen nie ma nadmiarowych zysków – przekonywał Daniel Obajtek w „Rozmowie RMF FM”.

Jak twierdził, przychód Orlenu w 2016 roku wyniósł 80 mld zł, zaś zysk brutto 8,7 proc.. W pierwszej połowie obecnego roku natomiast przychód wyniósł 104 mld zł, zaś zysk brutto 8 proc..

– Jak można mówić o nadmiarowym zysku Orlenu? Jeżeli porównamy sobie przychody firmy do zysku brutto, to nie ma żadnego nadmiarowego zysku. Przez ostatnie pięć lat na inwestycje wydaliśmy 40 mld zł, a Orlen osiągnął zysk 30 mld zł. Inwestujemy w bezpieczeństwo Polaków, elektrownie, modernizację rafinerii. Inwestujemy w bezpieczeństwo i przyszłość Polaków, żebyśmy mieli kiedyś tańsze paliwa – mówił Obajtek.

– Mamy potężny proces inwestycyjny – dodał.

money.pl / rmf24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net