Obniżki skromne, a wydatki będą rosnąć – oto plany Morawieckiego na przyszły rok

Facebook

Co kilka tygodni wicepremier Morawiecki ujawnia swoje plany na przyszły rok. Wynika z nich, że na obniżki nie ma za bardzo co liczyć, natomiast wydatki będą rosnąć.

W 2018 roku ma wzrosnąć kwota wolna od PIT. Minister teraz zapowiada, że wyniesie ona 8 tys. złotych.

Stawka VAT nie zmaleje do 22 proc. – W przyszłym roku na pewno nie zostanie obniżona stawka tego podatku, w Ministerstwie Finansów nie trwają też prace zmierzające do obniżenia tej stawki w kolejnych latach – powiedział w czerwcu minister finansów w rozmowie z ISBnews.

Warto też wspomnieć, że stawka VAT, na którą wcześniej tak narzekała partia obecnie będąca u władzy, cały czas pozostaje na poziomie 23 proc.

Państwo więcej wyda również na program 500 plus. W przyszłym roku wyniesie on łącznie 25 miliardów złotych. Na renty i emerytury wydanych zostanie zaś 19 miliardów. Planowane są także większe kwoty na obronność – o 4 miliardy więcej. Ponadto na państwowe placówki medyczne przeznaczone zostanie nawet o 6 miliardów złotych więcej, niż dotychczas.

Skąd państwo ma wziąć na to wszystko pieniądze? Według ministra wystarczy z wpływów z podatku VAT, który wyniesie „co najmniej 147 mld zł, może więcej”. – W nadchodzącym roku planujemy wpływy z VAT wyższe o następne 20 mld zł, czyli w wysokości nawet do 167 mld zł – twierdzi wicepremier.

Co w sytuacji, jeśli wpływy okażą się mniejsze? Lepiej nie pytać…

money.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.