Od dzisiaj nowe przepisy. Piesi prawie zawsze mają pierwszeństwo, po 23 nie można jechać szybciej w terenie zabudowanym, a jazda „na zderzak” jest zakazana

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Komentatorzy ostrzegają, że w najbliższym czasie może dojść do wielu potrąceń pieszych z tego powodu.

Pierwszą zmianą jest kwestia pieszych i pierwszeństwa. Pieszy wchodzący na przejście ma pierwszeństwo przed każdym pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. Jednak pieszy będący już na jezdni ma pierwszeństwo przed każdym. Jak jednak wiadomo, fizyka ma w poważaniu przepisy odległe od zdrowego rozsądku.

Przepisy jednak znalazł się zapis zakazujący korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego przez pieszego przechodzącego przez przejście, które może rozpraszać jego uwagę.

W nowelizacji wprowadzono zakaz tzw. jazdy na zderzak, czyli jazdy tuż za innym samochodem. To niebezpieczne zjawisko powstałe przez głupotę jak i arogancję niektórych kierowców jest popularne na drogach ekspresowych i autostradach. Obecnie odstęp między pojazdami powinien wynosić co najmniej połowę prędkości, z jaką jedzie. Na przykład, kierowca jadący z prędkością 100 km/h musi zachować odstęp 50 metrów. Wyjątkiem jest manewr wyprzedzania.

Trzecią zmianą jest kwestia prędkości w terenie zabudowanym. Dotychczas, jeśli inne znaki nie wskazywały inaczej, w godz. 23-6 można było jechać z prędkością 60 km/h. Obecnie te godziny wyłączono z wyjątku i w terenie zabudowanym wolno jechać wyłącznie z prędkością 50 km/h.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.