Ordo Iuris pomoże w walce z przymusowym szprycowaniem? Kwaśniewski: Obowiązek szczepień to po prostu przymus

Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski poinformował na Facebooku, że organizacja będzie udzielać pomocy prawnej w razie „sprzeciwu sumienia wobec szczepień nieetycznych”. Wyjaśnia także, że – wbrew zaklinaniu rzeczywistości przez ministerstwo pandemii – obowiązkowe szprycowanie oznacza, że jest ono przymusowe.

– Nie jestem przeciwnikiem szczepień. Nie jestem przeciwnikiem szczepień obowiązkowych, gdy spełniają konstytucyjne wymogi: ustawowości, konieczności, przydatności, proporcjonalności.Jestem wrogiem dyktowania obywatelom przymusu poddania się ingerencji medycznej nadmiernej i niekoniecznej. Obowiązek jest ewentualnie możliwy konstytucyjnie, gdy dowiedzie się, że ogranicza istotnie transmisję poważnej choroby (jest zatem konieczny i przydatny) a bilans korzyści i ryzyk jest odpowiedni – napisał na Facebooku prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

– Przeprowadzenie takiego dowodu to nie to samo, co cytowanie opinii szefa WHO na Europę. Obowiązek szczepień to także odpowiedzialność odszkodowawcza państwa za odczyny poszczepienne – dodał Kwaśniewski.

Następnie odniósł się do „wewnętrznie sprzecznych komunikatów” ministerstwa pandemii. – Obowiązek prawny to nakaz obwarowany sankcją (grzywną, zakazem pracy itp.). Dla stwierdzenia przymusu nie trzeba, by szczepiono na siłę. Zatem obowiązek szczepień to po prostu przymus szczepień – wyjaśnił prawnik.

– Warto też przypomnieć, że sprzeciw sumienia wobec szczepień nieetycznych gwarantuje konstytucyjna wolność sumienia i orzeczenie TK z października 2015.Ordo Iuris będzie w takich sprawach udzielać pomocy prawnej – napisał Jerzy Kwaśniewski.

Na koniec zapytał, czy ministerstwo pandemii „zamierza nakazać zaszczepienie się niemal wszystkim księżom, jako nauczycielom katechezy” oraz „co z nauczycielami akademickimi”.

– I jak uzasadnić konstytucyjnie różnicowanie nauczycieli od instruktorów harcerskich? Albo trenerów drużyn sportowych? Równia pochyła – podsumował prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Ordo Iuris pomoże w walce z przymusowym szprycowaniem? Kwaśniewski: Obowiązek szczepień to po prostu przymus

  • 9 grudnia 2021 o 20:22
    Permalink

    Ale co ma do rzeczy fakt, że mec Kwaśniewski nie jest przeciwnikiem szprycy? NIC. I dlaczego będzie udzielał pomocy prawnej tylko w związku z sprzeciwem sumienia wobec szczepień nieetycznych? A co z resztą poszkodowanych przymuszonych? A co z zapowiedziami szprycy dla vegan? Wtedy p. Kwaśniewski nie będzie miał nikogo do obrony w tym kowidowym świecie. Istnieją doniesienia, że dywanowe szprycowanie głównie w cywilizacji zachodniej skutkuje masową zachorowalnością na raka. I tu własnie jest koincydencja czasowa. Od czasu wprowadzenia szczepionek ludność świata zachodniego masowo choruje na raka. P. Kwaśniewski proszę się z tą wiedzą zapoznać i ją zrewidować.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net