Pendolino w końcu będzie miało wi-fi. Za prawie 32 mln zł…

Koefbac, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Do końca tego roku ma wyjechać pierwsze Pendolino z dostępem do wi-fi. Po 7 latach negocjacji, PKP Intercity podpisało umowę z producentem pociągu i po instalacji routerów pociąg nie straci gwarancji. Instalacja routerów będzie kosztować… 31,7 mln zł.

Alstom, producent pociągu Pendolino zamontuje routery w pociągu. Gdyby PKP zrobiło to samodzielnie, pociąg straciłby gwarancję producencką. Firma producenta zamontuje routery we wszystkich 20 składach pociągu. Po siedmiu latach w Pendolino w końcu pojawi się Internet.

Oprócz tego Alstom przez 5 lat będzie odpowiedzialny za serwisowanie urządzeń. Licencja przeniesiona zostanie na PKP Intercity. Podróżni będą zaś mieli – przynajmniej teoretycznie – bezpłatny dostęp do sieci.

Łączny koszt z zapewnieniem Internetu w Polsce XXI wieku wynosi 31,7 mln zł.

Intercity w 2011 roku kupiło 20 składów Pendolino. Kosztowały 1,7 mld zł, kolejne 800 mln zł wydano na budowę centrum serwisowego i pełne utrzymanie pociągów przez 17 lat. Za to też odpowiada Alstom. Do użytku pociągi oddano w grudniu 2014 roku. Dokładnie 14 grudnia na tory wyjechał pierwszy skład.

Pomysł zakupu Pendolino był ostro krytykowany przez sprzyjające obecnej władzy media. Zwracano uwagę na nieopłacalność inwestycji oraz wysokość kosztów. W chwili obecnej, media wówczas oburzające się na poprzednią ekipę rządzącą siedzą cicho. Nie pierwszy raz zresztą.

money.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net