PiS też chce, byśmy żarli robaki, tylko głośno tego nie przyznaje? NCBiR przyznał 6,5 mln zł na TEN projekt

PiS chętnie w ostatnich krytykuje fatalną opozycję za lewicowe postulaty wprowadzenia diety opartej o przetwory z robaków. Tymczasem rządowa instytucja przeznaczyła potężne dofinansowanie na projekt, którego celem jest stworzenie hodowli robaków w celach żywieniowych. Przeznaczono na to 6,5 mln zł.

„Fakt” opisał jeden z projektów niesławnego już Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Instytucja przekazała na ten cel 6,5 mln zł. Chodzi o projekt „SmartFood: zaangażowanie mieszkańców w różnorodność żywnościową w miastach”.

Poza pieniędzmi odbieranymi nam w podatkach, projekt pochłania również fundusze norweskie. Projekt prowadzą m.in. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej i Politechnika Krakowska.

W ramach badania ludzie mają mieć dostęp do specjalnych kabin. W nich „na własny użytek wyhodują warzywa i owoce, a także np. jadalne owady, które po zmieleniu będą mogli dodać do domowego chleba, pierogów, naleśników, czy innych dań mącznych”. Badanie będzie trwało rok i weźmie w nim udział 20 rodzin.

Ocena projektu obejmie korzyści z powodu obniżenia kosztów żywności, podobnież „zdrowszego trybu życia” oraz ograniczenia śladu węglowego. Badane będą również zmiany nawyków żywieniowych oraz kontakty międzysąsiedzkie. Założenie projektu jest takie, że prowadzenie wspólnych domowych upraw ma zacieśnić relacje społeczne.

– W momencie, kiedy uwolnimy się od naszych schematów myślenia o konsumpcji owadów, zyskujemy dostęp do bardzo wartościowego białka. Już dziś owady są szeroko stosowane w karmach hipoalergicznych dla zwierząt domowych – przekonuje z rozmowie z „Faktem” koordynator projektu Iwona Adamkiewicz.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Portal pch24.pl przypomina, że „jeszcze nie tak dawno politycy frakcji rządzącej głośno protestowali przeciw limitom na mięso zawartym w agendzie inicjatywy C40, czy też wprowadzaniu przez UE alternatywnej żywności w postaci m.in. produktów ze świerszczy”.

– Sam Jarosław Kaczyński sprzeciwiał się „sztucznym ograniczeniom w imię jakichś ideologii”. Tymczasem Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, podlegające ministrowi Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorzowi Pudzie, przeznacza miliony złotych na… eksperyment domowej hodowli robaków – napisano.

pch24.pl

fot. ilustracyjne/fot. ivabalk/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “PiS też chce, byśmy żarli robaki, tylko głośno tego nie przyznaje? NCBiR przyznał 6,5 mln zł na TEN projekt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net