Płaca minimalna wzrośnie dwukrotnie. Warzecha: Oni OSZALELI

Minister pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała, że „płaca minimalna w przyszłym roku będzie waloryzowana dwukrotnie”. Publicysta „DoRzeczy” Łukasz Warzecha skwitował zapowiedź krótko i dosadnie.

– Jedno, co jest (…) na dzisiaj pewne i to jest sytuacja zupełnie nowa to to, że waloryzacja będzie dwukrotnie w ciągu roku 2023, a wynika to z tego, że w ustawie (art. 3 ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę) jest zapisane, że jeżeli wskaźnik inflacji będzie wyższy niż 5 proc., a we wskaźnikach jest przewidziane, że będzie to 7,8 proc. to, że będzie to dwukrotnie – powiedziała Maląg w telewizji rządowej.

Dodała, że czeka na komunikat prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w sprawie wysokości średniej płacy za I kwartał.

– Jeżeli chodzi o wysokość minimalnego wynagrodzenia w przyszłym roku, musimy jeszcze poczekać na jeden wskaźnik, a więc do 11 maja musimy poczekać, aby określić jakie rzeczywiście będzie minimalne wynagrodzenie i do 15 czerwca przedstawić Radzie Dialogu Społecznego – mówiła minister Maląg.

Zapowiedziała, że rząd szykuje „różne warianty”, które rząd przedstawi Radzie. – Na pewno będzie to co najmniej 7,8 proc. wzrostu – podkreśliła.

– Zgodnie z ustawą o płacy minimalnej, wysokość minimalnego wynagrodzenia jest ustalana co do zasady w taki sposób, aby przeciętna wysokość minimalnego wynagrodzenia w danym roku wzrastała w stopniu nie niższym niż prognozowany na dany rok wskaźnik cen. W 2022 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 3 010 zł brutto – podaje portal dorzeczy.pl.

Publicysta „DoRzeczy” Łukasz Warzecha krótko skomentował te doniesienia. – Walka z inflacją. Oni oszaleli – napisał Warzecha.

Płaca minimalna to ustalana centralnie stawka, poniżej której nie wolno zatrudniać ludzi na umowę o pracę. Im wyższa stawka minimalna, tym mniej osób szczególnie niewykwalifikowanych będzie taką umowę posiadać. Wysoka płaca minimalna przyczynia się też w znaczącym stopniu do inflacji.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Płaca minimalna wzrośnie dwukrotnie. Warzecha: Oni OSZALELI

  • 2 maja 2022 o 12:57
    Permalink

    Szanowna Redakcjo, to nie żadne szaleństwo. To przemyślane, systematyczne działanie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net