Płacisz podatki w Warszawie i narzekasz na dziury w drogach i kiepską komunikację miejską? Ale przynajmniej dyrektorzy w ratuszu zarabiają lepiej, niż prezydent czy premier. Skandalicznie wysokie wypłaty z publicznej kasy

Jak wynika z oświadczeń majątkowych za ubiegły rok dostępnych na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Warszawy, dyrektorzy w ratuszu stolicy zarabiają lepiej, niż prezydent III RP czy premier.

Najwięcej zarobił Michał Czekaj, skarbnik miejski. Zgarnął prawie 377 tys. zł. Jako członek rady nadzorczej MPT zaś dostał 43 tys. zł. Razem – 420 tys. zł w rok.

Były sekretarz miasta stołecznego Warszawa Marcin Wojdat zarobił niewiele mniej. Z tego tytułu otrzymał 338 tys. zł. Dyrektor koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni Justyna Glusman zaś zarobiła prawie 256 tys. zł.

Według oświadczeń majątkowych prezydenta i premiera za rok 2019 – za 2020 wciąż bowiem nie zostały opublikowane – roczne uposażenia głównych państwowych urzędników wynoszą odpowiednio 243 tys. zł i 217 tys. zł.

Z kolei naczelnicy w warszawskich urzędach dzielnicowych mają zarobki porównywalne z ministrami. Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa w Śródmieściu w 2020 roku otrzymał 159 tys. zł. Dla porównania, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w 2019 roku otrzymał niecałe 175 tys. zł.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Płacisz podatki w Warszawie i narzekasz na dziury w drogach i kiepską komunikację miejską? Ale przynajmniej dyrektorzy w ratuszu zarabiają lepiej, niż prezydent czy premier. Skandalicznie wysokie wypłaty z publicznej kasy

  • 27 maja 2021 o 08:40
    Permalink

    Wybierzcie mnie żebym miał dobrze a ja juz zadbam żeby od was brać, brać, brać taka jest filozofia Czaskowskiego który uczył się u najlepszych jak HGW……hahahhahaaaha To sie należy Warszawiakom byli za nim od samego początku więc on jest teraz prawem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.