25 września 2023
Gospodarka i prawo

Polski rynek farmaceutyczny kontrolowany przez zagraniczne koncerny. „Zostaliśmy skolonizowani”

– Polska pod względem suwerenności lekowej jest wśród państw o najniższym poziomie bezpieczeństwa – poinformował „Nasz Dziennik”. Zwrócono uwagę, że tylko 30 proc. leków dostępnych w kraju jest produkowanych w Polsce.

Tylko 30 proc. leków w Polsce jest w naszym kraju produkowanych. ND podkreśla, że na podobnie tragicznym poziomie znajdują się Czechy, Grecja, Słowacja, Rumunia i Bułgaria.

– Co gorsza, udział polskich leków maleje – zaznacza „Nasz Dziennik”.

– W wymiarze bezpieczeństwa lekowego Polacy w ciągu ostatnich 30 lat zostali skolonizowani. A zważywszy że jesteśmy szóstym rynkiem leków w Europie, stanowimy łakomy kąsek dla sprzedających u nas swoje produkty farmaceutyczne – powiedział prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego Krzysztof Kopeć.

Kopeć zaznacza, że ministerstwo przy decyzjach o wydatkowaniu naszych pieniędzy na zakup leków u różnych producentów „może jednocześnie stymulować wzrost ich produkcji w Polsce”.

– Czyli narzędzia, aby wspierać rodzimych przedsiębiorców są. Wystarczy po nie sięgnąć – podkreślił prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.

Dziś zaplanowane jest posiedzenie w Sejmie podkomisji stałej do spraw społecznych w wojsku na temat bieżącego stanu bezpieczeństwa lekowego w Polsce.

„Nasz Dziennik”

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net