28 listopada 2023
Gospodarka i prawo

Poroszenko chciał ostrzec Polskę przed aferą zbożową. Został odprawiony

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko próbował skontaktować się z szefem PiS i nieformalnym przywódcą państwa na ziemiach polskich Jarosławem Kaczyńskim, by ostrzec go przed aferą zbożową. Próby kontaktu Poroszenki zostały jednak zignorowane.

– Poroszence miało zależeć na spotkaniu z samym Jarosławem Kaczyńskim. Nasze źródła twierdzą, że Poroszenko nie spotkał się z jednoznaczną odmową, ale z brakiem zainteresowania ze strony władz formacji rządzącej – podała „Wirtualna Polska”.

– Były prezydent Ukrainy bardzo chciał przyjechać do Warszawy. Nie było jednak reakcji ze strony Nowogrodzkiej, była cisza – powiedział informator portalu.

Poroszenko miał chcieć ostrzec Warszawę przed tym, co w końcu i tak się wydarzyło. Chodziło m.in. o wewnętrzną politykę Ukrainy.

– Jak słyszymy, były prezydent i deputowany do Rady Najwyższej chciał też poruszyć temat embarga na zboże. Sprawa doprowadziła we wrześniu do poważnego kryzysu w relacjach polskich i ukraińskich władz. Poroszenko, jak słyszymy nieoficjalnie od źródeł związanych z obozem władzy, chciał ostrzec PiS, że zrobi się z tego poważny problem, który może doprowadzić do ostrego sporu między naszymi krajami – napisano.

wp.pl

fot. ilustracyjne/fot. Συνάντηση με τον Υπουργό Εξωτερικών της Ουκρανίας/CC BY-SA 2.0/Flickr

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net