Postanowione. Zmiany w 500+. Zajmować się tym będzie ZUS. Wnioski składane jedynie elektronicznie

Od nowego roku to ZUS, a nie samorządy, zajmie się redystrybucją pieniędzy w ramach socjalistycznego i szkodliwego społecznie programu 500+. Przeciwni pomysłowi centralizacji wypłaty świadczeń byli zarówno senatorowie jak i sam ZUS.

– 500 plus będzie w Polskim Ładzie zarządzane centralnie, a nie lokalnie – zadecydował obóz rządzący. Oznacza to duże zmiany dla beneficjentów. Nie dość, że bez komputera nie otrzymają świadczenia, to nie dostaną już także pieniędzy do ręki – czytamy na stronie Radia ZET.

CZYTAJ TEŻ: Ks. Gniadek SVD o 500+: Państwo uwłacza ludzkiej godności i nie traktuje człowieka podmiotowo

Stacja zwraca przy tej okazji uwagę na około 12 tys. osób, które zatrudnione były właśnie do obsługi wniosków. Urzędy pozostają z nimi i albo będą musieli ich zwolnić, albo wymyślą stanowiska i obowiązki, by społeczności utrzymywał kolejnych pracowników administracji.

Początkowo ZUS ma zająć się tylko nowymi wnioskami o 500 plus, które złożone zostaną po 1 stycznia 2022 roku. Później udostępni możliwość starania się o przedłużenie świadczenia dotychczasowym biorcom pieniędzy z redystrybucji. W 2023 roku socjal ma być przyznawany automatycznie, bez upominania się ze strony obywatela.

CZYTAJ TEŻ: Rząd przyznaje: Dzięki 500+ urodzenia nie wzrosły i nie wzrosną

ZUS będzie przyjmował wnioski o 500 plus tylko drogą elektroniczną. W placówkach pojawią się natomiast stanowiska dla osób, które nie potrafią samodzielnie złożyć elektronicznego wniosku, by zrobić to przy pomocy urzędnika.

Pieniądze nie będą też wypłacane do ręki. Jedyna możliwość, to przelew na rachunek bankowy.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net