Potężny wzrost zarobków banków na Polakach. Rok do roku zysk netto wyniósł prawie 55 proc.. Oficjalny komunikat NBP

Narodowy Bank Polski (NBP) poinformował, że „zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-listopad 2021 roku wyniósł 12,18 mld zł, co oznacza wzrost rok do roku o 54,7 proc.”. Przypominamy, że premierem jest osoba do niedawna oficjalnie związana z tym sektorem, zaś wiele innych branż w naszym kraju dosłownie umiera.

Tylko w listopadzie zysk netto sektora bankowego w Polsce wyniósł 1,6 mld zł, podczas gdy w listopadzie ubiegłego roku wynosił on 1,2 mld zł.

Z informacji NBP wynika, że przychody operacyjne netto od stycznia do listopada tego roku wyniosły 62,94 mld zł, co jest wzrostem o 2,16 proc. rok do roku. W listopadzie przychody wyniosły 6,1 mld zł, co jest wzrostem o 9,2 proc..

Koszty administracyjne osiągnęły poziom 31,89 mld zł, czyli 0,47 proc. więcej, niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. W listopadzie wyniosły one 2,87 mld zł, czyli wzrosły o 8,5 proc..

– Odpisy (utrata wartości lub odwrócenie utraty wartości z tytułu aktywów finansowych niewycenianych według wartości godziwej ze skutkiem wyceny odnoszonym do rachunku zysków i strat) wyniosły 6,03 mld zł, spadając rdr o ok. 44,23 proc. W listopadzie odpisy wyniosły 440 mln zł, spadając 47,7 proc. rdr – podaje bankier.pl.

Łącznie zysk netto sektora bankowego w Polsce w tym roku osiągnął poziom 12,18 mld zł, przy 7,87 mld zł w roku ubiegłym. Rdr więc zysk netto wyniósł więc 54,71 proc..

bankier.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Potężny wzrost zarobków banków na Polakach. Rok do roku zysk netto wyniósł prawie 55 proc.. Oficjalny komunikat NBP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net