Prawda wyszła na jaw. Rossmann oferuje produkty w Polsce drożej, niż w Niemczech

Może i w Polsce zarabia się mniej, ale za to produkty są droższe. „Wirtualna Polska” sprawdziła ceny produktów w sklepach sieci Rossmann w Polsce i w Niemczech. Wychodzi na to, że w naszym kraju płaci się więcej za mniej.

Dziennikarze WP sprawdzili ceny w sklepie Rossmann w Warszawie i w Berlinie 27 stycznia. Sprawdzano możliwie identyczne produkty.

– Zaczęliśmy od półek z szamponami. Od razu rzucił nam się w oczy ten marki Garnier Fructis o pojemności 400 ml. W polskim sklepie znajdziemy go w cenie 16,99 za sztukę. Identyczny – w czerwonym opakowaniu z ekstraktem jagód acai – w Niemczech kosztuje 2,79 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki 13,14. To mniej aż o 3,85 zł. Kurs euro wynosił 27 stycznia 4,71 zł – czytamy.

– Kolejny tańszy w Niemczech szampon to Schauma dla mężczyzn. 400 ml kosztuje u naszych zachodnich sąsiadów 1,99 euro, czyli 9,37 zł. Oznacza to, że jest tańszy niż jego „polski” odpowiednik o 12 groszy. Gdyby nie obowiązująca w dzień zakupów promocja, różnica ceny byłaby jeszcze większa i wynosiłaby 2,62 zł – podaje wp.pl.

Żel pod prysznic marki Isana dla mężczyzn 300 ml w Berlinie kosztował 0,65 euro (3,06 zł), zaś w Warszawie 4,49 zł. To ponad złotówka różnicy. Natomiast ten sam żel, ale dla kobiet, miał tą samą cenę.

– Nie wszystkie opakowania na obu rynkach mają takie same pojemności, dlatego pod lupę wzięliśmy też produkt do mycia marki Fa o zapachu kokosowym. W Niemczech dostępne jest tylko opakowanie 250 ml, za które zapłacimy 1,45 euro. W Polsce ten sam żel kupimy w butelce 400 ml za 11,99 zł. Kiedy przeliczymy cenę za litr, okazuje się, że w Niemczech znowu jest taniej. U naszych sąsiadów litr płynu kosztuje 5,8 euro (27,3 zł) i to znów mniej niż w Polsce, gdzie za taką samą pojemność zapłacilibyśmy 29,97 zł – napisano.

W przypadku podpasek, w Niemczech są większe opakowania, w których znajduje się 48 sztuk za 2,95 euro (13,89 zł). W Polsce ta sama marka sprzedaje po 44 sztuki za 13,99 zł. W czasie sprawdzania sklepu była promocja i kosztowały 12,99 zł.

Z kolei podpaski marki Rossmann miały zdecydowanie większą różnicę w cenie. Berlin: 1,09 euro (5,13 zł) za 40 sztuk. Warszawa: 6,99 zł.

– Ponad złotówkę więcej zapłacimy również za wybielającą pastę do zębów marki Blend a Med. Opakowanie 75 ml kosztuje w Niemczech 2,79 euro (13,14 zł). Identyczna pasta, ale zapakowana w nieco inne pudełko, w Polsce kosztuje już 14,49 zł. Uwaga – cena jest promocyjna, bo regularna wynosi aż 15,99 zł – podkreśla wp.pl.

Portal przypomina na koniec, że w Niemczech wynagrodzenie minimalne za godzinę pracy wynosi 12 euro, czyli około 56,50 zł. W Polsce zaś 22,80 zł.

Pozostaje pytanie, z czego wynika różnica w cenie. Oczywiście, może być tak, że sieć celowo ustala takie ceny, by w Polsce płacić więcej za mniej. Niestety, ze względu na szalejącą inflację jak również szkodliwe działania rządu w Warszawie, nie można wykluczyć, że to po prostu efekt wzrostu cen ze względu na znaczne podwyżki opłat.

wp.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net