Prawica RP i Kukiz’15: Chcemy rezolucji w sprawie trwałego zachowania waluty narodowej

Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ

Dwa ugrupowania zgłosiły projekt rezolucji zakazującej władzom wprowadzenia waluty euro w Polsce. – Zgłaszamy w Sejmie projekt Rezolucji zobowiązujący rząd do potwierdzenia nienaruszalności art. 227 Konstytucji i trwałego zachowania waluty narodowej – informują Marek Jurek oraz Paweł Kukiz.

Wczoraj Grzegorz Schetyna zapowiedział, że PO zaproponuje scenariusz przyjęcia przez Polskę waluty euro. – Jedną z kluczowych debat, które chcemy w tych kilkunastu najbliższych miesiącach przeprowadzić, to będzie debata o stosunku Polski do wprowadzenia euro. Wszyscy widzimy, że strefa unii walutowej dynamicznie się odbudowuje, zwłaszcza po wyjściu Brytyjczyków to ona stanie się prawdziwym rdzeniem Unii Europejskiej, a krajom spoza strefy przypadnie co najwyżej rola peryferyjna – twierdzi Schetyna.

Artykuł 227 Konstytucji RP mówi m.in., że centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. – Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej – czytamy.

twitter.com/wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net