Prawie 25 proc. podwyżki cen materiałów budowlanych. Koszty remontu znacząco w górę

Od wielu miesięcy rosną koszty remontu mieszkania i budowy domu. Fachowcy narzekają, że nie potrafią oszacować realnych kosztów wykonania pracy. Powodem są znaczne wzrosty cen materiałów budowlanych.

Już w listopadzie ceny materiałów budowlanych osiągały rekordowe poziomy. Od tego czasu nic się nie zmieniło – ceny rosną. Grupa PSB Handel poinformowała wczoraj, że ceny materiałów budowlanych w grudniu wzrosły rok do roku średnio o 24 proc., zaś w całym roku 2021 wzrost cen wyniósł 12 proc.

– Podwyżki odnotowano we wszystkich 20 grupach towarowych.Płyty OSB zdrożały o 63 proc., izolacje termiczne o 57 proc., sucha zabudowa o 42 proc., dachy, rynny o 24 proc. Z kolei materiały z grupy ściany, kominy zdrożały o 23 proc., instalacje, ogrzewanie o 19 proc., izolacje wodochronne o 17 proc., a z grupy ogród i hobby o 16 proc. – napisano w raporcie grupy PSB Handel.

Zaznaczono również, że w grupie stolarka ceny wzrosły o 16 proc., zaś w grupach wykończenia i narzędzia wzrost cen wyniósł 14 proc.. Taki sam poziom osiągnęły płytki, łazienki, kuchnie i otoczenie domu.

Oświetlenie i energetyka podrożały o 13 proc., wyposażenie AGD 11 proc., zaś chemia budowlana, farby, lakiery i motoryzacja o 10 proc.. Dekoracje podrożały o 9 proc., zaś cement i wapno o 7 proc..

radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net