Prezydent Duda jak zwykle podpisał. Fundusz zadłużenia ratyfikowany (WIDEO)

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś unijny dokument przegłosowany przez parlament III RP. W ten sposób ratyfikował fundusz zadłużenia, zwany formalnie „funduszem odbudowy”. Jak podkreślają eksperci i media, dokument przyjęto jednak nielegalnie.

Duda podpisał dziś ustawę, w której parlament wyraził zgodę na dokonanie przez prezydenta ratyfikacji decyzji Rady o systemie zasobów własnych UE. Ustawę opublikowano w Dzienniku Ustaw. Podpisanie dokumentu uzyskało charakter państwowej uroczystości.

Nczas.com przypomina jednak, że dokument przyjęto nielegalnie, niezgodnie z konstytucją III RP. Jako umowa międzynarodowa, wedle art. 90 p. 2, ustawa powinna zostać przyjęta większością co najmniej 2/3 głosów w Sejmie oraz w Senacie, w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz senatorów. Tymczasem w Sejmie za przyjęciem dokumentu zagłosowało 290 posłów. Przeciw było 33, zaś 133 wstrzymało się od głosu.

– Tylko Konfederacja w całości była przeciw. Z pisowskich ław wyłamali się głównie posłowie Solidarnej Polski, ale też np. posłanka Anna Maria Siarkowska – podaje nczas.com.

Więcej szczegółów, czym jest fundusz zadłużenia, można poznać TUTAJ.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.