19 maja 2024
Gospodarka i prawo

Prezydent III RP podpisał 800+

Prezydent III RP Andrzej Duda podpisał nowelizację zwiększającą świadczenie 500+ do 800 zł. Zmiany wejdą w życie od nowego roku.

Projekt przyjęto 27 czerwca, a 7 lipca Sejm uchwalił nowelizację. Za nowelizacją głosowała znaczna większość posłów. Przeciwko byli jedynie posłowie Koalicji Polskiej-PSL, Konfederacji, Polski 2050, Porozumienia i jeden z KO (Klaudia Jachira).

Wypłatę pierwszego podwyższonego świadczenia zaplanowano na 29 lutego przyszłego roku. Nastąpi również wówczas wyrównanie za poprzedni miesiąc.

W uzasadnieniu projektu podano, że wydłużony termin wypłaty wynika z konieczności wprowadzenia regulacji technicznych. ZUS ma wówczas mieć możliwość sprawnego obsłużenia wszystkich wniosków.

– Oczywiście w miarę możliwości organizacyjnych ZUS dołoży wszelkich starań, aby wypłaty świadczenia wychowawczego w nowej kwocie 800 zł dokonywane były na bieżąco, tj. począwszy od świadczenia przysługującego za styczeń 2024 r., dokonanej w styczniu 2024 – podkreślono.

nczas.com

fot. YouTube/polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Prezydent III RP podpisał 800+

  • Bardzo dobrze ,że dają pieniądze. Bieda powoduje demoralizację społeczna . Wystarczy popatrzeć na jakim poziomie żyli przez dekady ludzie w krajach bogatych . Pieniądze to też dobro ,z którego trzeba się cieszyć . A ci ,którzy się sprzeciwiają , powinni podziękować Panu Bogu ,że mają pieniądze i możliwość ich zarabiania i popatrzeć na biedę innych , to nieprawda ,że tylko patologia nie ma pieniędzy ,bo nieraz oboje rodziców pracuje i brakuje .Ja mam dorosłe dzieci i nie mam takich udogodnień , ale nie żałuję młodym ,bo wiem ile kosztuje wychowanie dzieci i jak często nie wystarcza .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net