17 maja 2024
Gospodarka i prawo

Prezydent podpisał kontrowersyjną nowelizację ustawy. Będzie komisja kapturowa

Prezydent III RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022.

W piątek Sejm odrzucił sprzeciw Senatu do prezydenckiej nowelizacji ustawy o komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo państwa w latach 2007-2022. W podpisanej nowelizacji założono, że w komisji nie będą mogli zasiadać parlamentarzyści.

Zniesiono również tzw. środki zaradcze. Nie będzie więc zakazu pełnienia funkcji publicznych przez 10 lat, jeśli komisja uzna sobie, że ktoś rzekomo działał na szkodę państwa.

Głównym przedmiotem stwierdzenia będzie jedynie uznanie, że dana osoba nie daje rękojmi należytego wykonania czynności w interesie publicznym. Odwołanie od decyzji można będzie skierować do Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Ustawa o powołaniu komisji ds. badania wpływów Rosji na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022 weszło w życie już 31 maja. Była to inicjatywa obecnie panującej oligarchii.

Prezydent podpisał ją kilka dni wcześniej. Twierdził przy tym, że skieruje ją jednocześnie do Trybunału Konstytucyjnego. Dwa dni później Duda złożył projekt nowelizacji, który teraz został przez niego podpisany.

nczas.com / kontrrewolucja.net

fot. Tt/Gość Radia ZET

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net