Prof. Modzelewski o obostrzeniach: „Działania o bardzo dużej szkodliwości. Ekonomiczne spustoszenie”

Doradca podatkowy i radca prawny, prof. Witold Modzelewski w ostrych słowach skrytykował obostrzenia wprowadzone przez socjalistyczny rząd pod pretekstem tzw. pandemii. Przypomniał, że już wcześniej przestrzegał przed wprowadzaniem w życie nieskutecznych w rozprzestrzenianiu się koronawirusa obostrzeń, gdyż wiadome było, że doprowadzi do tragedii wielu ludzi.

Prof. Modzelewski odwołał się do ostatniego raportu naukowców ze Zjednoczonego Królestwa. – Jest raport brytyjskich naukowców (…), który mówi, że obostrzenia, co zawsze mówiłem, nie mają głębszego sensu z punktu widzenia zasadniczego celu. Specjaliści powiedzieli, że w państwach, w których stosuje się obostrzenia skutek jest taki sam – powiedział w Radiu WNET prof. Witold Modzelewski.

Zaznaczył, że nie ma dowodów wskazujących, że rządowe restrykcje zmniejszają zasięg tzw. pandemii. – Te wszystkie ograniczenia nie są potrzebne. Trzeba udowodnić związek przyczynowo-skutkowy między ograniczeniami a skutkiem w postaci liczby ludzi chorych – podkreślił prof. Modzelewski.

– To są działania o bardzo dużej szkodliwości i to nie tylko ekonomicznej. Popełniamy błędy, które mają negatywny wpływ na dziedziny pozagospodarcze – ocenił rządowe restrykcje gość Radia WNET.

Zaznaczył również, że polityka rządu powinna być szeroko konsultowana, jeśli chodzi o obostrzenia. – Mądre rządzenie polega na kompromisie. (…) Cały model reakcji na pandemię nie powinien być w gestii jednej grupy zawodowej. Rządzący są skazani na doradców. To co można zrobić mądrego to nie opowiadać się po jednej stronie – zaznaczył ekspert.

wnet.fm

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.