Prof. Simon reklamuje maski. Wprost łamie Kodeks Etyki Lekarskiej (WIDEO)

Prof. Krzysztof Simon wziął udział w reklamie masek B!SAF wyprodukowanej przez wrocławską firmę Crusar. Jest to wprost złamanie Kodeksu Etyki Lekarskiej.

– 95 proc. skuteczność, 5-krotnie mniejszy opór oddychania. Zachęcam do stosowania – dla państwa i państwa najbliższych – mówi w reklamie prof. Simon.

Portal nczas.com przytacza dwa artykuły z Kodeksu Etyki Lekarskiej. W art. 1 p. 3 czytamy, że „naruszeniem godności zawodu jest każde postępowanie lekarza, które podważa zaufanie do zawodu”. Art 63 p. 1 głosi, iż „lekarz tworzy swoją zawodową opinię jedynie w oparciu o wyniki swojej pracy, dlatego wszelkie reklamowanie się jest zabronione”, zaś p. 2 podaje, że „lekarz nie powinien wyrażać zgody na używanie swego nazwiska i wizerunku dla celów komercyjnych”.

– W latach 2013-2015 prowadzono 42 takie sprawy. 26 z nich skończyło się wnioskami o ukaranie skierowanymi do okręgowych sądów lekarskich. Najczęściej orzekano kary upomnienia i kary pieniężne – czytamy.

Czy jednak prof. Simon będzie traktowany jak inni lekarze, czy będzie należał do grona „równiejszych”?

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Prof. Simon reklamuje maski. Wprost łamie Kodeks Etyki Lekarskiej (WIDEO)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.