2 kwietnia 2024
Gospodarka i prawo

Protesty rolników w Europie przynoszą efekty. KE proponuje ustępstwa

Komisja Europejska (KE) proponuje ustępstwa w tzw. Zielonym Ładzie. To efekt wielkich protestów rolników w wielu państwach UE.

Protesty rolników występowały w ostatnich tygodniach w wielu państwach UE. Poza Polską, ogromne manifestacje odbyły się m.in. w Niemczech, Francji czy we Włoszech.

Główne postulaty rolników dotyczyły zarówno tzw. Zielonego Ładu prowadzącego do nędzy społeczeństw pod pretekstem ochrony klimatu jak również skomplikowanej biurokracji czy też importu towarów z Ukrainy. Najwyraźniej presja była skuteczna i KE zamierza już wprowadzić ustępstwa w swoich planach.

– Komisja pozostaje w pełni zaangażowana w dostarczanie rozwiązań mających na celu złagodzenie presji odczuwanej obecnie przez nasze ciężko pracujące rolniczki i rolników – powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen.

– Zmniejszamy obciążenie administracyjne naszych rolników, aby pomóc im zagwarantować bezpieczeństwo żywnościowe obywatelom Europy. Uproszczenie naszej polityki rolnej jest stałym priorytetem, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym – dodała von der Leyen.

W proponowanych zmianach znalazły się m.in. złagodzenie wymagań dla byłych hodowców bydła zobowiązanych do przekształcenia swoich gruntów w użytki rolne oraz zmniejszenie liczby fizycznych kontroli u rolników o połowę. Propozycje zostaną szczegółowo omówione w poniedziałek podczas spotkania ministrów rolnictwa państw UE.

polsatnews.pl

fot. YouTube/tagesschau

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net