Putin boi się kryptowalut? Podpisano zakaz płatności w Rosji

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę zakazującą płatności kryptowalutami w tym kraju. „Kopanie” i inwestowanie pozostają jednak legalne.

– Zabrania się przekazywania lub przyjmowania cyfrowych aktywów finansowych w zamian za przekazane towary, wykonane dzieła, świadczone usługi, a także w jakikolwiek inny sposób, który pozwala przyjąć zapłatę za towary (prace, usługi) cyfrowym aktywem finansowym, chyba że przepisy federalne stanowią inaczej – napisano w ustawie podpisanej przez Putina.

Według niektórych komentatorów, Kreml chce w ten sposób przymusić swoich obywateli – szczególnie tych majętniejszych – do wydawania majątku w Rosji. „New York Times” twierdził, że od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej kryptowaluty były jednym ze sposobów na obchodzenie sankcji przez rosyjskich obywateli.

Wcześniej wśród władz Rosji pojawiały się głosy, aby całkowicie zakazać kryptowalut, podobnie zresztą jak w państwach Zachodu. Minister finansów jednak ocenił, że należy zezwolić na rozwój tej technologii.

Za dziewięć dni ustawa wejdzie w życie i nie będzie można dokonywać płatności kryptowalutami w Rosji. Zakaz nie obejmuje jednak inwestowania w kryptowaluty ani „kopania” ich.

interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Putin boi się kryptowalut? Podpisano zakaz płatności w Rosji

  • 20 lipca 2022 o 11:41
    Bezpośredni odnośnik

    Słyszałem informację, jakoby posiadacze bitcoinów ponieśli duże straty wskutek jakichś tam zawirowań. Może to prawda, może nie, jednak zawsze trzeba się liczyć z manipulacjami. Może to i dobrze dla Rosji, że nie zezwala na wprowadzanie ich do obrotu wewnętrznego?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net