Radca prawny Anna Kubala o lockdownie: „Nie ma żadnych podstaw prawnych”. Zwraca też uwagę, że wedle prawa nie można nałożyć kar administracyjnych

Radca prawny Anna Kubala potwierdziła, że rozporządzenia rządu nakazujące zamknąć działalność są niezgodne z prawem. Zaprzecza im konstytucja.

– UWAGA PRZEDSIĘBIORCY: w tym fryzjerzy, salony kosmetyczne, restauracje, itd. Zgodnie z ustawą w art. 46b pkt 2 jest zapis: „w stanie epidemii można jedynie 1. czasowo 2. ograniczyć 3. określone zakresy działalności” – napisała na Facebooku Anna Kubala.

Prawnik wyjaśniła, że „nie ma żadnej podstawy prawnej do całkowitego zamknięcia branż według PKD lub w jakikolwiek inny sposób”.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– W ustawie wyraźnie zapisano, iż chodzi o częściowe ograniczenie działalności, a nie całkowite zamknięcie. Do tego chodzi o określony zakres działalności firmy, a nie jak w rozporządzeniu cały zakres działalności konkretnej branży – zaznaczyła.

Następnie stwierdziła, że zakazy z rozporządzenia są „niezgodne z ustawą i konstytucją”, a więc „bezprawne”. – Proszę też pamiętać o braku kar administracyjnych w ustawie z powodu błędnego ich usunięcia, więc sanepid nie może kontrolować z powodu otwarcia biznesu i z tego tytułu nakładać nieistniejących kar – zwróciła uwagę radca prawny Anna Kubala.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.