Razem odstępuje od oskarżenia ws. bilbordu antyaborcyjnego. Oskarżyciele obciążeni kosztami

stopaborcji.pl

Przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie toczyło się postępowanie ws. wywieszenia bilbordów antyaborcyjnych. Obwinionym był Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro – Prawo do Życia. Policja początkowo umorzyła postępowanie, jednak oskarżenie wnieśli przedstawiciele partii Razem.

Jak pokazały poprzednie posiedzenia, nie byli oni w stanie logicznie uargumentować swojego stanowiska ani udzielać rzeczowych odpowiedzi na pytania. Wczoraj oskarżyciele w ogóle nie stawili się na wyznaczonym terminie rozprawy, co zgodnie z kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia oznacza odstąpienie od oskarżenia.

W tej sytuacji sąd umorzył postępowanie, kosztami postępowania obciążył działaczy partii Razem.

W ciągu ostatnich 12 lat sądy kilkudziesięciokrotnie podkreślały prawo do publicznego prezentowania prawdy o aborcji.

Mimo prób nękania ze strony aborterów, Fundacja Pro nie odstępuje od kampanii uświadamiającej społeczeństwo o okrucieństwie aborcji. – Będziemy domagać się ponoszenia kosztów przez oskarżycieli we wszystkich podobnych sprawach – deklaruje członek Fundacji, Adam Kulpiński.

materiały prasowe

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.