Reklama nowego wału kosztowała nas ponad 10 mln zł

Na reklamę nowego wału rząd wydał z naszych pieniędzy co najmniej 10 mln zł. Nie wiadomo, czy kwota nie okaże się za jakiś czas wyższa.

Reklama nowego wału kosztowała Polaków co najmniej 10 mln zł. Tak wynika z informacji, które senator KO Krzysztof Brejza uzyskał z instytucji państwowych i opublikował na Facebooku.

Natomiast w mediach wcześniej pojawiły się informacje o wydaniu na promowanie nowego wału 4 mln zł. Wśród wydatków miał być m.in. wydruk 15 mln ulotek, którymi zaśmiecano skrzynki pocztowe. Tymczasem wydatki na promocję niewypału okazały się znacznie wyższe.

– Reklama porzuconego dziś „Polskiego Ładu” – przepalili na nią kilkanaście (a może i więcej) milionów złotych. Nie swoich, PiSowskich, tylko pieniędzy obywateli. Obywateli zmierzających się z drożyzną, kryzysem. Obywateli szanujących każdą złotówkę..W sumie PiSowcy na reklamę Polskiego Ładu „przepalili”:1) KPRM 0,5 mln zł (unika odpowiedzi czy netto/brutto)2) MF 10 mln zł3) BGK 5 mln zł netto – napisał na Facebooku senator Brejza.

– Widać był to system rozproszonego finansowania pijaru PiSu, rozrzucony po różnych instytucjach. Wystąpiłem dziś do WSZYSTKICH ministerstw o odpowiedź – ile wydano na reklamę, w jakim trybie wybrano jakie firmy – dodał polityk.

– Nadmienię tylko, że pismo MF ws. 10 mln otrzymałem na mail od jednej z obywatelek( pani Danuty), sprawdziłem w MF jest autentyczne. Pani Danuta pozyskała te dane w trybie informacji publicznej.Wcześniej (16.12.2021) z MF otrzymałem odpowiedź na interwencję, ale ograniczoną metytorycznie do druku i dystrybucji ulotek Polskiego Ładu.Porównując kwoty ulotek z pisma p. Danuty i odpowiedzi grudniowej z MF – te 10 mln wskazane przez MF na reklamę „Ładu” jest kwotą netto – zaznaczył Brejza.

Co ciekawe, z pisma wynika, iż Kancelaria Premiera na reklamę w mediach społecznościowych wydała ponad 412 tys. zł. Z kolei na ulotki poszło 63 tys. zł.

Natomiast Ministerstwo Finansów wydało na ulotki ponad 3,7 mln zł. Zaś reklama nowego wału w telewizji kosztowała nas 4,8 mln zł.

– Wiceminister finansów odpowiedzialny za ratowanie Polskiego Ładu – Artur Soboń – pytany niedawno o to, co Polacy mają zrobić z ulotkami o Polskim Ładzie, odpowiedział krótko: przeczytać i wyrzucić. Są już bowiem nieaktualne – czytamy na money.pl.

money.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net