Rekordowa drożyzna paliwowa. Rośnie liczba prób kradzieży ze stacji

Z danych policyjnych, na które powołuje się mondaynews.pl wynika, że Polacy coraz częściej dokonują kradzieży na stacjach paliw. Najczęściej są to wykroczenia polegające na zatankowaniu paliwa i odjechaniu bez płacenia.

Paliwo – nie tylko w Polsce – jest coraz droższe i nie widać szans na zmniejszenie się cen. Rząd mógłby to zrobić, gdyby zmniejszył ilość i stawki haraczy, ale nie widać woli ze strony rządzącej oligarchii, by odciążyć Polaków.

Dane Komendy Głównej Policji wskazują, że Polacy coraz częściej próbują zatankować paliwo, po czym odjechać bez płacenia. Z danych wynika, że choć liczba przypadków prawnie określanych jako kradzież zmalała, to wzrosła liczba wykroczeń. Kradzież jako przestępstwo zaczyna się od 500 zł wzwyż. W przypadku kradzieży paliwa o mniejszej wartości, mamy do czynienia z wykroczeniem.

Wzrost takich wykroczeń wynosi 8,5 proc. więcej, niż w ubiegłym roku.

– Obecnie stacje paliw są miejscem bardzo dobrze monitorowanym, ale dla części osób kusząca jest możliwość dokonania przestępstwa czy wykroczenia z zasłoniętą twarzą. Jednak złodziej zostanie łatwo zidentyfikowany, chociażby po numerach rejestracyjnych, które będą nagrane przez kamery. To oczywiście jest możliwe przy założeniu, że tablice rejestracyjne nie są kradzione – powiedział prezes zarządu Seris Konsalnet Holding Tomasz Wojak w rozmowie z mondaynews.pl.

mondaynews.pl / radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Rekordowa drożyzna paliwowa. Rośnie liczba prób kradzieży ze stacji

  • 1 kwietnia 2022 o 10:25
    Permalink

    Mimo iz artykul napisany zostal dawno, to wyraze swoja krotka opinie na ten temat. Kradzierze paliwa na stacjach sa ekonomicznie usprawiedliwione, bo to obywatele czuja sie okradani . Bo cena paliwa jest narzedziem okradania obywateli przez panstwo ,dokladnie tak samo jak podatki, inflacja. Placimy podatki od podatkow. Pieniadze sa opodatkowane gdy je zarabiamy i ponownie gdy je wydajemy. Nie tylko, nawet gdy wydalamy nasze odchody biologiczne co jest rzecza naturalna ,rowniez jestesmy opodatkowani ,mimo iz nasze zarobione pieniadze zostaly opodatkowane. Wiec to nie jest grabiez? To co to jest? Pan Strzembosz milczy ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net