Rekordowa drożyzna paliwowa. Rośnie liczba prób kradzieży ze stacji

Z danych policyjnych, na które powołuje się mondaynews.pl wynika, że Polacy coraz częściej dokonują kradzieży na stacjach paliw. Najczęściej są to wykroczenia polegające na zatankowaniu paliwa i odjechaniu bez płacenia.

Paliwo – nie tylko w Polsce – jest coraz droższe i nie widać szans na zmniejszenie się cen. Rząd mógłby to zrobić, gdyby zmniejszył ilość i stawki haraczy, ale nie widać woli ze strony rządzącej oligarchii, by odciążyć Polaków.

Dane Komendy Głównej Policji wskazują, że Polacy coraz częściej próbują zatankować paliwo, po czym odjechać bez płacenia. Z danych wynika, że choć liczba przypadków prawnie określanych jako kradzież zmalała, to wzrosła liczba wykroczeń. Kradzież jako przestępstwo zaczyna się od 500 zł wzwyż. W przypadku kradzieży paliwa o mniejszej wartości, mamy do czynienia z wykroczeniem.

Wzrost takich wykroczeń wynosi 8,5 proc. więcej, niż w ubiegłym roku.

– Obecnie stacje paliw są miejscem bardzo dobrze monitorowanym, ale dla części osób kusząca jest możliwość dokonania przestępstwa czy wykroczenia z zasłoniętą twarzą. Jednak złodziej zostanie łatwo zidentyfikowany, chociażby po numerach rejestracyjnych, które będą nagrane przez kamery. To oczywiście jest możliwe przy założeniu, że tablice rejestracyjne nie są kradzione – powiedział prezes zarządu Seris Konsalnet Holding Tomasz Wojak w rozmowie z mondaynews.pl.

mondaynews.pl / radiozet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.