23 lutego 2024
Gospodarka i prawo

RMF FM: To polski rząd zgodził się na zniesienie zezwoleń dla ukraińskich przewoźników. Nie było nawet potrzeby dyskusji

– Polskie władze głosowały w Brukseli za unijną umową z Ukrainą znoszącą zezwolenia dla ukraińskich przewoźników oraz za jej przedłużaniem do czerwca 2024 r. – ustaliło RMF FM. Z doniesień wynika, że przewoźnicy muszą obecnie protestem walczyć o swoje dzięki ustępującej władzy PiS.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk obarcza winą za protesty Unię Europejską. Ponadto pisowska propaganda zapewnia, że PiS jest jedynym gwarantem „stawiania się” Brukseli.

Tymczasem tragiczna sytuacja przewoźników zmuszająca ich do protestów na granicy z Ukrainą to efekt właśnie zgody rządu PiS.

– Wyraźnie polskie władze przeoczyły problem polskich przewoźników. Na żadnym etapie się nie sprzeciwiły. Zarówno umowę z czerwca 2022 roku jak i jej przedłużenie w marcu tego roku – kraje UE przyjęły jednomyślnie – podaje rmf24.pl.

– Z unijnych dokumentów, które widziała dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, wynika, że przedłużenie umowy do czerwca 2024 r. przeszło na posiedzeniu Rady UE nawet jako punkt nie wymagający żadnej dyskusji – podkreślono.

2 lutego KE zaproponowała przedłużenie umowy z 2022 roku. Liberalizowała ona transport drogowy z Ukrainą.

– Następnie grupa robocza (w skład której wchodzą przedstawiciele wszystkich krajów UE) zaakceptowała tę propozycję 8 lutego, potem (1 marca) przyjęli ją ambasadorowie 27 państw UE  i ostatecznie 8-9 marca formalnie zaakceptowali ją już bez dyskusji ministrowie UE na Radzie ds. wymiaru sprawiedliwości – czytamy na portalu RMF FM.

– Na każdym z tych etapów przedstawiciele władz w Warszawie mogli próbować coś ugrać w Brukseli dla polskich przewoźników – podkreśliła redakcja.

rmf24.pl

fot. gov.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net