Robot Optimus priorytetem najbogatszego człowieka świata. Elon Musk zamierza poświęcić mu w tym roku więcej czasu, niż na statek kosmiczny (WIDEO)

Elon Musk zapowiedział, że w tym roku ma być gotowy pierwszy prototyp Tesla Bot o nazwie Optimus. Urządzenie to docelowo ma być wykorzystywane masowo do pracy w fabrykach oraz ewentualnie do celów towarzyskich.

Elon Musk zapowiada, że Optimus ma zastąpić pracowników fabryk oraz być towarzyszem ludzi. Według miliardera, ma nawet spełniać funkcje przyjaciela.

Projekt Tesla Bot ma być priorytetem Muska w tym roku i ma być poświęcone mu więcej uwagi, niż system transportu kosmicznego Starship. Ten z kolei – według dotychczasowych zapowiedzi – ma już za niecałą dekadę wysłać pierwszą misję załogową na Marsa w jedną stronę. TUTAJ można przeczytać więcej na ten temat.

– Jeśli chodzi o priorytet produktów w Tesli, myślę, że najważniejszym w rozwoju, którego dokonamy w tym roku, będzie humanoidalny robot Optimus – powiedział Musk.

– Myślę, że Tesla Optimus może z czasem stać się bardziej znaczący od biznesu samochodowego. Jeśli myślisz o gospodarce, podstawą jej jest praca. Wyposażenie kapitałowe to praca destylowana, więc co się stanie, jeśli tak naprawdę masz niedobór siły roboczej? Nie jestem pewien, co w tym momencie odpowie ekonomia, ale moją odpowiedzią na to będzie Optimus – dodał miliarder.

Pierwotnie Tesla Bot ma pracować w fabrykach Tesli. Ponadto Elon Musk rozważa towarzyską wersje robota. – Myślę, że możliwości są nieograniczone. Nie jest to całkowicie zgodne z główną wizją Tesli, ponieważ dotyczy ona przyspieszenia przejścia świata na zrównoważoną energię, ale niezwykle przydatne jest stworzenie humanoidalnego robota, który jest w stanie wchodzić w interakcje ze światem i pomagać nam na wiele różnych sposobów – podkreślił.

Gotowy Optimus ma pojawić się – wedle zapowiedzi szefa Tesli i Space-X – do końca tego roku. Ma odnajdywać się w świecie za pomocą wbudowanego systemu kamer oraz autopilota używanego obecnie w samochodach Tesli. Ma poruszać się na dwóch nogach, mieć 172 cm wzrostu i wagę 56 kg. Maksymalna prędkość poruszania się ma wynosić 8 km na godz..

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net