Rośnie liczba zgonów. Pochówek droższy o 20 proc., czas oczekiwania do dwóch tygodni

„Dziennik Gazeta Prawna” przedstawił sytuację w branży pogrzebowej w Polsce. Od rozpoczęcia Wielkiej Histerii wzrosła liczba zgonów i już drugi rok z rzędu bije rekordy. To efekt nadmiarowych zgonów spowodowanych przez rząd poprzez lockdowny i terror. W związku z tym, ceny pochówku wzrosły, a miejscami trzeba czekać nawet do dwóch tygodni. Oprócz tego sama branża ma problem z „nieuczciwymi” firmami.

Tylko do 12 grudnia w 2021 roku zmarło w Polsce 475 tys. osób, co jest liczbą większą o 37 tys., niż przez cały rok 2020. Tenże był wcześniej rekordowy. Według przywołanych przez DGP danych z Polskiej Izby Branży Pogrzebowej (PIBP), w ubiegłym roku miało miejsce ponad pół miliona zgonów.

Z powodu rekordów śmierci i zwiększonego popytu na usługi pogrzebowe – 30 proc. w stosunku do poziomu sprzed Wielkiej Histerii – wydłuża się czas oczekiwania na pochówek. Prezes PIBP Robert Czyżak w rozmowie z dziennikiem powiedział, że w wielu regionach w Polsce czas oczekiwania na pogrzeb już przekracza dwa tygodnie.

Rosną także ceny pogrzebów. Pochówek z trumną kosztuje obecnie około 20 proc. więcej, niż w okresie przed Wielką Histerią.

DGP zwraca też uwagę, że sama branża ma problem z „nieuczciwą konkurencją”. PIBP wylicza, że na około 4 tys. firm pogrzebowych, tylko około tysiąc działa legalnie i zatrudnia personel. Pozostałe to firmy „garażowe” bez stałego zatrudnienia.

– Z naszych szacunków wynika, że z ich powodu budżet tracić może nawet 1 mld zł rocznie. Ale tracą też uczciwe firmy w tej nierównej konkurencji – przekonuje prezes PIBP Robert Czyżak.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net