Ruszyła segregacja sanitarna w Polsce. Odwiedziny w szpitalu tylko dla osób zaszczepionych. Dr Basiukiewicz: „Łamanie podstawowych praw człowieka”. Sprawa trafi do prokuratury

– Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku do odwołania wstrzymuje możliwość odwiedzin u pacjentów we wszystkich klinikach i oddziałach. Nie dotyczy to osób, które zostały już zaszczepione obiema dawkami szczepionki na koronawirusa – czytamy na dziennikbaltycki.pl. – Łamane są podstawowe prawa człowieka pod płaszczykiem zagrożenia epidemicznego – stwierdził dr Paweł Basiukiewicz, lekarz w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim. Pojawiła się też zapowiedź zawiadomienia prokuratury w tej sprawie ze strony polityka obozu rządzącego.

Jak podaje „Dziennik Bałtycki”, szpital zezwala jedynie na odwiedziny chorych w szpitalu przez osoby, które przyjęły dwie dawki preparatu któregoś z wielkich koncernów na koronawirusa „z karencją przynajmniej dwóch tygodni od przyjęcia drugiej dawki”. – Należy mieć przy sobie dowód zaszczepienia – zaznacza portal.

– Jednego chorego może odwiedzić jednocześnie jedna osoba, a czas odwiedzin nie może przekraczać 10 minut. Obowiązek udowodnienia faktu bycia zaszczepionym leży po stronie osoby składającej wizytę u pacjenta – czytamy.

Jawna segregacja sanitarna wywołała duże oburzenie wśród lekarzy i niektórych polityków. – Wchodzimy w nową erę – erę bezdusznego sanitaryzmu. To sprawa dla @RzeczPacjenta i @PK_GOV_PL Łamane są podstawowe prawa człowieka pod płaszczykiem zagrożenia epidemicznego. Nie ma żadnego uzasadnienia. Wstyd – napisał na Twitterze dr Paweł Basiukiewicz.

Z kolei poseł z obozu władzy Anna Siarkowska oceniła decyzję szpitala jako „skandaliczną” i „pozbawioną podstaw prawnych”. – Złożę skargę do @RzeczPacjenta w tej sprawie i złożę zawiadomienie do prokuratury – zadeklarowała na Twitterze.

Samo Uniwersyteckie Centrum Kliniczne powołuje się na „rekomendacje Pomorskiego Państwowego Inspektora Sanitarnego”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

11 thoughts on “Ruszyła segregacja sanitarna w Polsce. Odwiedziny w szpitalu tylko dla osób zaszczepionych. Dr Basiukiewicz: „Łamanie podstawowych praw człowieka”. Sprawa trafi do prokuratury

 • 7 maja 2021 o 21:43
  Permalink

  W tami razie pomorski państwowy inspektor sanitarny powinien natychmiast przestać nim być, skoro rekomenduje takie rzeczy.

  Odpowiedz
 • 8 maja 2021 o 13:09
  Permalink

  Czemu to ma służyć – bo przecież nie trosce o zdrowie pacjentów szpitala, skoro szczepionka nie chroni przed wniknięciem wirusa a tym samym przed nosicielstwem i możliwością zarażania innych?

  Odpowiedz
  • 8 maja 2021 o 14:22
   Permalink

   Szczepionka nie ma służyć zdrowiu ludzi. Ona ma służyć podporządkowaniu systemowi.

   Odpowiedz
  • 8 maja 2021 o 14:51
   Permalink

   Precz z takimi ludzmi. Historia lubi sie powtarzac. Klania sie 1938 r, kiedy zydzi musieli nosic gwiazde, mieli na poczatku przywileje, a potem byly obozy!!! Ludzie, obudzcie sie dopoki nie bedzie za pozno!!!

   Odpowiedz
  • 8 maja 2021 o 19:51
   Permalink

   kiedyś pokazali.,nieopodal Laredo na pustyni odkryto doły z ludzkimi ciałami bez głów. do tego zdolny był KARTEL. Koncerny farmacełtyczne zarabiają 10X więcej.

   Odpowiedz
 • 8 maja 2021 o 15:52
  Permalink

  Wstyd i chańba to co już rząd wyprawia,oni tak już robią ,aby każdy się trucizną,ołowiem,i wiele związków w tej szczepionce jest zaszczepił ,,,a może ktoś nie MOŻE MIEĆ W organizmie takie preparaty,to już szczyt godności ,jak tak można wymyśleć żeby człowiek nie miał wolności….

  Odpowiedz
 • 8 maja 2021 o 21:03
  Permalink

  w Krakowie też jest segregacja sanitarna w Środowiskowym Domu Samopomocy Caritas dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie i z zaburzeniami psychicznymi dostęp do zajęć terapeutycznych jest ograniczony dla osób niezaszczepionych do 1 dnia w tygodniu , osoby zaszczepione 1 dawką po 2 tyg od szczepienia mogą korzystać przez 5 dni w tygodniu , niepojęte jest to że taki proceder jest dopuszczony na osobach najbardziej bezbronnych nie mogących samodzielnie się bronić, a osoba kierująca tym ośrodkiem nie widzi w tym nic niestosownego…..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.