16 maja 2024
Gospodarka i prawo

Rząd potwierdza kolejną „teorię spiskową”. Minister Ścigaj: Chcemy zachęcić Ukraińców, by osiedlali się w małych miastach i wsiach

– Chcemy zachęcić Ukraińców, aby z dużych miast przeprowadzili się na prowincję, bo tam będzie mieszkanie, praca, tam także są duże potrzeby, bo polska wieś się trochę wyludnia – powiedziała minister z Kancelarii Premiera Agnieszka Ścigaj.

Wśród zachęt mają być m.in. niskoczynszowe mieszkania przeznaczone dla Ukraińców. Powstałyby na dotychczasowych pustostanach, które gmina – za pieniądze swoich mieszkańców – wynajmie je od właścicieli na co najmniej kilka lat.

-Można je wykorzystać pod wynajem, wydzierżawić je od prywatnych właścicieli na potrzeby mieszkań komunalnych, np. na 5-6 lat. Gmina wzięłaby za to odpowiedzialność, korzystałaby, dając możliwość zamieszkania rodzinom – mówiła Ścigaj.

Minister Ścigaj twierdzi również, że Ukraińcom w małych miejscowościach byłoby łatwiej dostać pracę.

– Przyjechały do nas kobiety z Ukrainy, które mają duży potencjał do wykorzystania np. przy usługach społecznych, opiece nad starszymi, gdzie rąk do pracy brakuje – przekonywała.

– Czyli rząd czyni z Ukraińców przesiedleńców, przed czym od początku przestrzegał Pan @GrzegorzBraun_ i za co wściekłe psy chciały go zagryźć – skomentował na Twitterze Marcin Skalski.

– Ukraińskie miasteczka i wioski na terenie Polski – skądś to znam i nie brzmi to ni choroby dobrze – ocenił z kolei założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

bezprawnik.pl / twitter.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net