Rząd warszawski na COP26 zadeklarował odejście od węgla w ciągu 20 lat. Niemiecka minister: To niezbędne do osiągnięcia naszych celów

Brytyjskie władze poinformowały, że rząd w Warszawie podczas szczytu COP26 zadeklarował pełne odejście od węgla do lat 40-tych.

Rządy państw i organizacje – zsumowane przez „Onet” do liczby 190 – uzgodniły na COP26 cel zakończenia nowych inwestycji węglowych oraz rzekomą konieczność odejścia od energetyki węglowej.

CZYTAJ TEŻ: Następca brytyjskiego tronu zapowiada globalny i agresywny „klimatyczny” reżim. Książę Karol chce „wielkiej kampanii w stylu wojskowym” by „uśmiercić siłę sektora prywatnego”. Ks. Gniadek SVD: Czas na drugiego Cromwella (WIDEO)

– Wycofywanie węgla jest niezbędne do osiągnięcia naszych celów klimatycznych. W niedalekiej przyszłości porzucimy wszystkie paliwa kopalne i będziemy żyć w nowym i zrównoważonym świecie energii opartym na energii odnawialnej – powiedziała niemiecka minister środowiska Svenja Schulze.

Jak się okazuje, rząd warszawski dołączył do antywęglowej koalicji złożonej z 18 państw. Według ustaleń, odejście od węgla ma mieć miejsce do lat czterdziestych obecnego wieku, czyli w ciągu około 20 lat. Poza Polską, do koalicji dołączyły Egipt, Wietnam, Chile i Maroko.

Wśród przyjętych celów znajdują się: rezygnacja z nowych inwestycji w węgiel, rozwój tzw. czystych technologii i efektywności energetycznej, „sprawiedliwa transformacja” dla pracowników sektora węglowego.

CZYTAJ TEŻ: Nawet wielkie media dostrzegają absurdy ideologii klimatyzmu. Przed COP26 utworzył się korek prywatnych odrzutowców. A reszta niech jeździ dorożkami dla klimatu

– Jeśli chcemy solidarnie postępować wobec klimatu, to jednocześnie musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zupełnie inne jest położenie USA czy bogatych krajów Europy Zachodniej i inne jest położenie krajów Europy centralnej takich jak Polska – powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie wystąpienia na COP26.

– Sprawiedliwa transformacja musi brać pod uwagę moment startu, miks energetyczny i to, że społeczeństwa zachodnie przez 200 lat, nie patrząc na skutki dla klimatu, wykorzystywały paliwa kopalne, żeby dojść do obecnego poziomu rozwoju gospodarczego – dodał Morawiecki.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Rząd warszawski na COP26 zadeklarował odejście od węgla w ciągu 20 lat. Niemiecka minister: To niezbędne do osiągnięcia naszych celów

  • 8 listopada 2021 o 09:23
    Permalink

    „naszych celów”…waszym celem jest pozbycie się 90% ludzi…. wtedy „zielonej energii” na pewno wystarczy

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net