28 listopada 2023
Gospodarka i prawo

Rząd wkrótce zakupi nową partię szpryc na koronkę? Ministerstwo zapowiada decyzję

Z końcem listopada br. zostaną przekazane rekomendacje do szczepienia szczepionką z wariantem XBB. Wydanie rekomendacji będzie powiązane z dostawą i dostępnością szczepionek dla pacjentów – przekazał resort zdrowia.

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP), który działa przy Europejskiej Agencji Leków (EMA) wydał 2 listopada pozytywną opinię w sprawie rejestracji preparatu przeciwko Covid-19, konkretnie przeciw podwariantowi XBB.1.5 Omikron Nuvaxovid (prod. Novavax).

Skład pierwotnego preparatu zmodyfikowano pod konkretny podwariant XBB.1.5. Teraz na podstawie pozytywnej opinii EMA KE wyda zgodę na rejestrację szprycy Nuvaxovid XBB.1.5.

To trzeci produkt przeciwko nowemu podwariantowi koronki, który zarejestrowała KE w Unii Europejskiej.

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że z końcem listopada zostaną przekazane rekomendacje dotyczące preparatu na wariant XBB. Rekomendacja będzie związana z dostawą i dostępnością szprycy dla pacjentów – oczywiście za pieniądze nas wszystkich.

– Według ostatniego raportu NIK, co najmniej zastanawiające było zakontraktowanie przez Polskę covidowych preparatów na kwotę 8,4 mld zł. Co więcej, tylko do końca 2022 roku łączna wartość zutylizowanych szczepionek wyniosła prawie miliard złotych – przypomina portal nczas.com.

– W fazie covidowego szaleństwa, nakręcanego dodatkowo przez polityków i media głównego nurtu, resort Niedzielskiego zakontraktował w sumie 109 mln dawek szczepionek. Do tej liczby nie są wliczane tzw. szczepionki „aktualizowane”, według koncernów skuteczne na zmutowane warianty koronawirusa – podkreśla redakcja.

nczas.com

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net