17 maja 2024
Gospodarka i prawo

Rząd zabrał Polakom 2,6 mld zł i dał na socjal dla Ukraińców

Z danych udostępnionych przez rząd wynika, że rządząca obecnie oligarchia wydała z państwowego budżetu już 2,6 mld zł na świadczenia socjalne dla obywateli Ukrainy.

Dane pochodzą z odpowiedzi na interpelację posła Stanisława Tyszki. Ten wysłał ją w czerwcu, pytając o skalę kosztów, które ponosimy z powodu wspierania obywateli Ukrainy.

– Od początku działania programów na pomoc obywatelom Ukrainy przeznaczono: 2,4 mld zł na program „Rodzina 500+”, 44,6 mln zł na program „Dobry start”, 125,5 mln zł na rodzinny kapitał opiekuńczy oraz 4,8 mln zł na dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna – napisała w odpowiedzi na interpelację wiceszefowa resortu rodziny i polityki społecznej Anna Schmidt.

Dodała również, że powinno się doliczyć program „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością”. W okresie styczeń-maj wydano z tego tytułu ponad 24 mln zł z naszych kieszeni. Oznacza to, że łącznie od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej rząd w Warszawie wydał na Ukraińców około 2,6 mld zł.

W odpowiedzi wskazano też, że wśród obywateli Ukrainy przebywających w Polsce, według stanu na maj, świadczenie wychowawcze pobierało 211,8 tys. osób, rodzinny kapitał opiekuńczy – 29,1 tys. osób, zaś dofinansowanie do pobytu dziecka w instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech w wysokości 400 zł miesięcznie – 1,3 tys. osób. Według danych z grudnia, świadczenie „Dobry start” pobrało 150 tys. osób.

kresy.pl

fot. Tt/Kancelaria Premiera

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net