Rząd zapowiada luzowanie obostrzeń i przedstawia daty. Krzysztof Szczawiński: To pokazuje, jakie to są patałachy

Matematyk i analityk Krzysztof Szczawiński odniósł się do ogłoszeń o planowanym luzowaniu części obostrzeń przez rząd. Jak zauważył, zdjęcie regionalizacji ogłoszono de facto dwa dni po jej wprowadzeniu, co pokazuje, „jakie to są patałachy”.

Od 1 maja w całym kraju nastąpi ujednolicenie restrykcji. Od poniedziałku bowiem 11 województw miało złagodzone restrykcje, zaś pięć nie. W całym kraju będą mogły działać salony fryzjerskie i kosmetyczne. Na świeżym powietrzu będzie mogło naraz uprawiać sport 50 osób, zaś w obiektach krytych oraz basenach będzie mogło być 50 proc. obłożenia danego obiektu i tylko dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.

Od 4 maja zaś otwarte zostaną galerie sztuki i muzea. Będą musiały działać „w ścisłym reżimie sanitarnym” z obowiązującym limitem 1 osoby na 15 m2. Otwarte zostaną sklepy budowlane, meblowe oraz galerie handlowe, w których będzie obowiązywał limit jak w muzeach. Taki sam limit obowiązywać będzie też w kwestii kultu religijnego, z czego rząd „rekomenduje” odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu.

To przedostatni dzień! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

W klasach 1-3 szkoły podstawowej wróci nauka stacjonarna. W szkołach będzie obowiązek m.in. wietrzenia sal podczas przerwy oraz dezynfekcji placówek w weekendy.

Od 8 maja rząd przestanie prześladować hotelarzy, o ile nie będą przyjmować gości więcej, niż 50 proc. maksymalnego obłożenia obiektu. Zamknięte będą musiały być restauracje oraz strefy welness&spa.

Rząd zapowiedział również, że jeśli „wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15”, wówczas od 15 maja „możliwe będzie zniesienie” absurdalnego i szkodliwego rządowego nakazu noszenia masek na dworze. W pomieszczeniach zamkniętych jednak rządowy nakaz – wedle kolejnych wyroków sądów, niezgodny z prawem – nie zostanie zdjęty.

Od 15 maja rząd przestanie prześladować przedsiębiorców z branży gastronomii, jeśli ograniczą działalność do ogródków restauracyjnych. Będzie tam nadal obowiązywał reżim sanitarny: dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.

Szczawiński: Liczba zakażeń będzie spadać, jak do tej pory

Do zapowiedzi rządu odniósł się Krzysztof Szczawiński. Przypominamy, że już wcześniej przewidział, że liczba pozytywnych testów będzie maleć i ocenił, ze tzw. czwartej fali już nie będzie.

– O proszę, zdjęli też regionalizację – po dwóch dniach od jej wprowadzenia – to Wam pokazuje jakie to są patałachy…Albo może zaczęli też czytać te posty: od początku tu pisałem, że nie ma ona żadnego sensu, przy tak równomiernych spadkach we wszystkich województwach: dzisiaj już wszędzie jesteśmy poniżej średnio 30 „zakażeń” na 100 tys. – czy to tak trudno było przewidzieć?…Oczywiście to akurat mało znaczący szczegół, dużo gorzej że takie same błędy są od ponad już roku w całej logice ich działań – i to miało niestety tragiczne skutki – napisał na Facebooku Szczawiński.

Jak dodał analityk, „teraz będą po trochu luzować co dwa tygodnie, żeby 'obserwować efekty luzowania'. – To ja powiem z góry jakie będą efekty:Żadne – będzie dalej tak samo spadać – tak jak w Teksasie po zdjęciu wszystkich zakazów – bo te wszystkie zakazy nie miały znaczącego efektu poza niszczeniem nam życia, a spadki są dzięki nabyciu odporności zbiorowej po przechorowaniu tego, a nie przez zakazy czy szczepionki – podsumował Krzysztof Szczawiński.

rmf24.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.