„Rzeczpospolita” potwierdza. Rząd współpracuje z UE, by do 25 czerwca wprowadzić tzw. paszport covidowy

– UE chce do 25 czerwca wprowadzić tzw. paszport covidowy. Ułatwiłby podróże, ale i korzystanie z kin czy stadionów – informuje „Rzeczpospolita”. Podkreślono, że warszawski rząd uczestniczy w procesie, który ma doprowadzić do wprowadzania w tym właśnie terminie zaświadczeń cyfrowych.

– Jesteśmy gotowi wydawać takie certyfikaty już dziś. Mamy bazę osób zaszczepionych z unikalnym kodem QR, a więc takim, którego nie można podrobić. Ale sens tego pomysłu tkwi w możliwościach wszystkich krajów unijnych. Czekamy na rozporządzenia Komisji Europejskiej – powiedział „Rzeczpospolitej” ważny urzędnik z Kancelarii Premiera.

Rz zaznacza, że UE chce wprowadzić „paszport covidowy” dla obywateli swoich państw jeszcze przed wakacjami. Ma to rzekomo „umożliwić swobodniejsze podróżowanie osób zdrowych”. W praktyce oznacza to utrudnienie lub uniemożliwienie podróży osobom, które nie będą chciały poddawać się inwigilacji i podawaniu swoich informacji medycznych.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Na szybkim stworzeniu takiego dokumentu zależy przede wszystkim tym krajom, w których turystyka stanowi ważną gałąź gospodarki. To głównie Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Bułgaria czy Turcja. Z „paszportem covidowym” są wiązane znacznie większe nadzieje niż tylko swobodne podróżowanie. Tak jak w Izraelu czy Nowym Jorku również w Polsce taki dokument mógłby otwierać zaszczepionym wejścia do kin, teatru, na stadiony, co miałoby ogromne znaczenie dla funkcjonowania społeczeństwa i ożywienia gospodarki – zaznaczono.

– Główne zasady są już znane – certyfikat będą dostawać osoby, które przechorowały Covid-19, są zaszczepione podwójną dawką szczepionki lub mają negatywny wynik testu. Nie będą one m.in. musiały odbywać kwarantanny, która obecnie paraliżuje podróżowanie – zaznacza dziennik.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało „Rzeczpospolitą”, że rząd warszawski „bierze aktywny udział w procesie, który zakłada wprowadzenie i uruchomienie do 25 czerwca 2021 systemu wzajemnie uznawanych zaświadczeń cyfrowych”.

– Bandyci nie potrafią wskazać terminu, kiedy terror pod pretekstem pandemii się zakończy ani jak będzie wyglądała złowroga „nowa normalność” ale potrafią powiedzieć, że do 25 czerwca chcą wprowadzenia paszportów szczepionkowych – skomentował na Twitterze Dominik Cwikła.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

3 thoughts on “„Rzeczpospolita” potwierdza. Rząd współpracuje z UE, by do 25 czerwca wprowadzić tzw. paszport covidowy

 • Avatar
  13 kwietnia 2021 o 10:40
  Permalink

  Współpracować, to należy z społeczeństwem, a tej współpracy brak. Czas na referendum społeczne u zaczęcia liczyć się z ich głosem. Głos społeczny potrzebny raz na jakiś czas, na potrzeby decydentów,to obecnie globalna Żenada. Nie będzie debat z społeczeństwem, nie będzie paszportów Jeżeli, ktoś traci zaufanie społeczne, to traci tak jak obecni decydenci i żadne na „jakiś czas i dla dobra społeczeństwa”, nie ma racji bytu, bo się nie sprawdza i staje się tylko bezprawiem.

  Odpowiedz
  • Avatar
   13 kwietnia 2021 o 12:20
   Permalink

   Podstepnie coraz wiekszy rezim i terror społeczeństwa. Rzad niczym wladca, narod niczym jego niewolnicy. A przeciez to my ich sponsorujemy,winni dzialac dla naszego dobra,
   nie odwrotnie . Zloczyncow palono na stosie.
   Przyjdzie taki czas rozliczeń ich zbrodniczych działań.

   Odpowiedz
 • Avatar
  13 kwietnia 2021 o 12:51
  Permalink

  Brak zgody na jakiekolwiek paszporty „zdrowotne” lub inne dyskryminujące cyrografy. !!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.