10 czerwca 2024
Gospodarka i prawo

Sąd podtrzymał umorzenie ws. Kurdej-Szatan. Nazwała SG „maszynami bez mózgów oraz mordercami”

Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał w mocy postanowienie sądu I instancji o umorzeniu postępowania przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan. Ta publicznie nazwała Straż Graniczną „maszynami bez mózgów oraz mordercami”.

Na początku grudnia Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył umorzył postępowanie przeciwko Kurdej-Szatan. Jak przekonywała instytucja, jej wpis nie zawierał znamion czynu zabronionego.

Postanowienie nie było prawomocne. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała, że nie zgadza się z decyzją oraz argumentacją sądu.

– W ocenie oskarżyciela publicznego publikacja wpisu, w którym oskarżona posługuje się określeniami „maszyny bez mózgu i serca” oraz „mordercy” w stosunku do Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących obowiązki ustawowe w zakresie ochrony granicy RP na odcinku polsko-białoruskim zniesławiła podmiot zobowiązany do ochrony granic państwa, jak również jej funkcjonariuszy – stwierdziła prokuratura w komunikacie do PAP.

Zaznaczono również, że wskazana wypowiedź nie mieściła się w granicach wolności słowa.

– Fakt, że była ona emocjonalna, nie wpływa na ocenę znamion zarzucanego czynu – podkreślono.

Zapowiedziano również zaskarżenie wydanego postanowienia i żądanie uchylenia.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

PAP przekazała obecnie, że Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał umorzenie. W związku z tym wyrok jest prawomocny.

– Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy – informowała wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Wpis Kurdej-Szatan popełniła, gdy ze strony Białorusi na granicę Polski nacierała horda nielegalnych imigrantów z państw arabskich.

– To jest ku**a „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!! – napisała Kurdej-Szatan.

Założyciel naszego portalu Dominik Cwikła zauważa, że decyzja sądu to właściwie przyzwolenie do tego, by publicznie w niewybrednych słowach znieważać wybrane instytucje państwowe.

– Sąd Okręgowy podtrzymał umorzenie ws. Kurdej-Szatan, która Straż Graniczną nazywała „maszynami bez mózgów oraz mordercami”. Rozumiem, że zezwolenie tyczy się wszystkich publicznych instytucji i każdy tak może je nazywać? Np. sędziów, policję, polityków poszczególnych partii? A może to zezwolenie dotyczy tylko wybranej grupy politpoprawnych celebrytów i tylko tej jednej formacji w tym konkretnym przypadku? Jak to jest? – napisał na Facebooku Cwikła.

interia.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

fot. Ig/kurdejszatan

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net