Sądy tematem zastępczym? Zobacz, jakie podwyżki przygotowali nam posłowie

twitter.com/KancelariaSejmu

Portal „Polityka” wskazuje, jakie podwyżki cen czekają nas po uchwalonych decyzjach w czasie, gdy rząd i opozycja skupione były na podkręcaniu emocji nad sądami. Podrożeje woda, a co za tym idzie, wszystko co z nią związane. Zapłacimy też więcej za prąd.

– W czasie, w którym oczy wszystkich skierowane były na sądy, posłowie uchwalili nowe prawo wodne. Za uchwaleniem ustawy głosowało 233 posłów, 210 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. Teraz dokument trafi pod obrady Senatu. Rząd zapewnia, że przepisy nie spowodują wzrostu cen wody, jednak opozycja i specjaliści są przeciwnego zdania – czytamy na polityka.pl. Portal wskazuje, że koszty nowego prawa wpłyną na rolników, przemysł i zwykłych ludzi. – Jak szacował Bartosz Piłat w POLITYCE, w efekcie przyjęcia nowego prawa podrożeje wszystko, co kupujemy i za co płacimy: „To może być 5 gr więcej za butelkę wody mineralnej, 1 zł więcej za kilogram mięsa, 10 gr ekstra za chleb” – podaje portal.

Wprowadzono także nowy podatek, który będzie doliczony do rachunku za prąd. – Jeżeli ustawa wejdzie w życie, gospodarstwa domowe zapłacą dodatkowe 7 zł każdego miesiąca – czytamy na portalu „Polityka”.

Wygląda na to, że obecna władza doskonale przejęła schemat od poprzedniej w kwestii rzucania tematu zastępczego na czas podnoszenia podatków.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net