Schetyna agresywnie atakuje rząd Beaty Szydło

foto: YouTube (Telewizja Zielona Góra), "TvZG.pl - Klub Obywatelski w Zielonej Górze"
foto: YouTube (Telewizja Zielona Góra), „TvZG.pl – Klub Obywatelski w Zielonej Górze”

Podczas konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej wyjątkowo ostro skrytykowane zostały działania rządu premier Beaty Szydło. Nie pozostawili również suchej nitki na prezesie Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławie Kaczyńskim.

– To sześć miesięcy złej zmiany. Sześć miesięcy, kiedy tego rządu tak naprawdę nie było – stwierdził Grzegorz Schetyna. Radę Ministrów określił również jako „rząd chaosu, rząd złej zmiany, rząd agresywnego traktowania opozycji, rząd niszczenia Trybunału Konstytucyjnego”. Zdaniem Schetyny polityka Prawa i Sprawiedliwości polegająca m.in. na szukaniu sojuszników wśród krajów, które chcą odejść z Unii Europejskiej doprowadziła do złego postrzegania Polski przez państwa UE.

Grzegorz Schetyna żąda również złożenia wotum nieufności wobec prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zdaniem polityka PO funkcjonuje zarówno nad premierem jak i prezydentem. Zauważył jednak, że nie jest to możliwe, ponieważ Kaczyński nie pełni jakiejkolwiek funkcji w rządzie, a jest jedynie „szeregowym posłem”.

Krytyka Schetyny dosięgła także Mariusza Kamińskiego oraz Witolda Waszczykowskiego. Przewodniczący Klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann skrytykował natomiast ministra Pawła Szałamachę. Wspomniał również o pracy wicepremiera Morawieckiego. – Do dzisiaj tzw. plan Morawieckiego to są slajdy w PowerPoincie i żadnego efektu w postaci jakiegokolwiek dokumentu w postaci projektu ustawy czy propozycji programowej, która byłaby realizowana przez rząd PiS.

– To co zdarzył się w polskim Sejmie przy okazji tzw. audytu kompromituje nie tylko jego i jego współpracowników, ale też spojrzenie polskiego rządu na wojsko, obronność. Kompromituje nas w oczach naszych sojuszników w NATO. Antoni Macierewicz był chowany przez Jarosława Kaczyńskiego – grzmiał Schetyna.

Miecz/wyborcza.pl, tvn24.pl, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net