21 czerwca 2024
Gospodarka i prawo

Sejm głosami PiS i biernością opozycji przyjął unijny dyktat w sprawie sądownictwa. Teraz trafi do Senatu, zapewne przed terminem

Sejm przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym pod brukselskie dyktando. Choć tylko 203 posłów było „za”, to większość opozycji wstrzymała się od głosu zamiast się sprzeciwić. Teraz ustawa trafi do Senatu.

203 posłów zagłosowało „za”. Było to 198 posłów PiS, dwoje posłów koła Polskie Sprawy i trzech posłów niezrzeszonych. „Przeciw” zagłosowało tylko 52 posłów. Było to 11 posłów Konfederacji, 22 posłów PiS (Solidarna Polska), 2 KO, 6 Lewicy, 1 Polskich Spraw, 2 PPS, 1 Kukiz’15 i 7 posłów Polski 2050.

Polska 2050 jako jedyne sejmowe ugrupowanie w 100 proc. zagłosowała przeciwko unijnemu dyktatowi. Jeden poseł Konfederacji nie wziął udziału w głosowaniu.

189 posłów łącznie wstrzymało się od głosu. Byli to głównie posłowie KO, Lewicy i KP oraz Porozumienia. Gdyby zagłosowali „przeciw”, ustawa by nie przeszła.

– Fatalna opozycja będzie zawsze przeciw PiS. No chyba że chodzi o danie rzyci Brukseli to wtedy nie. Wtedy się wstrzymają, pozwalając na przyklepanie brukselskiego dyktatu – skomentował na Twitterze założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

– Oczywiście kasy z KPO nadal nie będzie. To PiS będzie w kampanii darł mordę, że „oszukali nas”. No a czego się spodziewają, jak pozwalają sobie (a właściwie nam) wcisnąć spłatę odsetek od kredytu, którego nie otrzymali? – dodał Cwikła.

Rządowa propaganda przekonuje, że dzięki temu Warszawa otrzyma środki z KPO, czyli pieniądze z zaciągniętego kredytu, którego dotąd nie otrzymano, a za który już naliczane są odsetki.

Ustawa trafi teraz do Senatu.

– Być może przyspieszymy posiedzenie, które jest planowane na 8 lutego, nie wykluczam, że to być może być styczeń – powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net