Sfinansujemy 300+ dla uchodźców i zapomogę dla przyjmujących

Polacy sfinansują dla uchodźców z Ukrainy jednorazową zapomogę w wysokości 300 zł. Poinformowała o tym dziś szefowa ministerstwa rodziny Marlena Maląg.

Zarówno moralnym jak i prawnym obowiązkiem państwa polskiego jest przyjęcie uchodźców wojennych z Ukrainy. Powinni oni trafić do przygotowanych do tego celu obozów. Uchodźcy powinni mieć zapewnione wyżywienie, opiekę medyczną oraz godne warunki życia. Zaraz po zakończeniu wojny Polska powinna odesłać ich do siebie. Niestety, rząd oraz wiele instytucji publicznych zamiast tego tworzy z uchodźców obywateli lepszej kategorii w stosunku do Polaków. Dzisiaj szefowa ministerstwa rodziny zapowiedziała jednorazową zapomogę 300+ dla uchodźców.

– Wiele osób, które przekraczają naszą granicę, potrzebuje takiego pierwszego wsparcia. I takim pierwszym wsparciem będzie możliwość, po odpowiednim zarejestrowaniu się, sięgnięcia po jednorazowe wsparcie w wysokości 300 złotych – powiedziała minister Maląg.

Dodała również, że obywatele Ukrainy otrzymają możliwość przebranżowienia się. – Już dwa tygodnie temu ogłosiliśmy program, który będzie pozwalał, aby obywatele Ukrainy mogli korzystać ze wsparcia w przebranżowieniu się. To jest program „Razem Możemy Więcej” z budżetem 40 mln zł. Jest to wsparcie, które dostaną polskie instytucje, aby mogły przede wszystkim przyczynić się do włączenia obywateli Ukrainy na rynek pracy – kontynuowała.

Z kolei w ramach przyjętej dziś specustawy osoby przyjmujące uchodźców otrzymają 40 zł na dzień przez dwa miesiące. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że „obywatele Ukrainy będą legalnie przebywać w Polsce 18 miesięcy”.

money.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Sfinansujemy 300+ dla uchodźców i zapomogę dla przyjmujących

  • 7 marca 2022 o 18:37
    Permalink

    Ciekawe czy z naszych podatków czy też ,,rząd”da kasę z swoich kieszeni .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net