Skandaliczna propozycja KE! Chcieli wpuszczać imigrantów z Białorusi?

Komisja Europejska zaproponowała marginalne pokrycie kosztów budowy zapory na granicy z Białorusią. W zamian za to uniokraci żądali, by zmienić polskie prawo dotyczące nielegalnych imigrantów oraz przekazać część kompetencji w tej sprawie na rzecz Frontexu.

O sprawie poinformował na Twitterze profil Visegrad 24. – Komisja Europejska zaproponowała pokrycie 2 proc. kosztów budowy polskiego muru granicznego. W zamian Polska miałaby zmienić prawo pozwalające na cofanie migrantów oraz zezwoliłaby personelowi Frontexu na rozpatrywanie wniosków o azyl – czytamy we wpisie. Polska odmówiła tej propozycji.

Obecne doniesienia na temat budowy muru wskazują, że ta rozpocząć ma się niebawem. Całość jednak ma być gotowa dopiero za ponad pół roku.

Kancelaria Premiera poinformowała z kolei o przyjęciu przez rząd projektu nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej. Poza zwiększoną skutecznością działania Straży Granicznej, ma także zezwolić na specjalnych zasadach pracę dziennikarzy w obszarze przygranicznym.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net